В анексованому Криму вручили звинувачення журналісту Семені

1660 переглядів
П'ятниця, 20 січня 2017, 18:02

В анексованому Росією Криму журналісту Миколі Семені 20 січня вручили звинувачувальний висновок у справі про сепаратизм.

Про це повідомляє "Крим.Реалії".

За версією слідства, кримський журналіст "підготував статтю під назвою "Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму", в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії".

У висновку цитують місця, які, на думку слідства, містять сепаратистські висловлювання, і докладно описується, як Микола Семена відіслав текст статті в редакції електронною поштою.

Сам журналіст свою провину заперечує.

За версією слідства, Семена порушив законодавство "з мотивів політичної ворожнечі в ставленні до Російської Федерації".

Як докази у звинувачувальному висновку наводять свідчення самого Семени і текст його електронного листа в редакцію, який він видалив відразу після відправлення.

Також у документі наводять свідчення свідків звинувачення, серед яких оперативні співробітники ФСБ, які, крім відомостей по суті, також розповіли про "оперативний супровід справи" – обшуки, інформацію, отриману з вилученої техніки журналіста, в тому числі його особисту переписку.

Свідком звинувачення виступає також кримський журналіст Сергій Мєшковой, який, за попередніми даними, працює в прес-службі угруповання "ЛНР". Він  тверджує, що "Семена дотримувався чітких проукраїнських і антиройсійських поглядів", а його матеріали були необ'єктивними.

До матеріалів справи долучені експертизи, ініційовані ФСБ – лінгвістична й авторознавча.

Крім того, до матеріалів справи долучена політологічна експертиза російського експерта Михайла Савви, який вказує, що "територія республіки Крим є частиною України і законодавство Російської Федерації не поширюється на її територію". Михайло Савва вказаний у документі як свідок захисту.

Крім нього, захист планує допитати головного редактора проекту "Радіо Свобода" Крим.Реалії Володимира Притулу й експерта.

Адвокат Семени Еміль Курбедінов зазначив, що звинувачувальний висновок було вручено з порушенням кримінально-процесуального кодексу: документ повинен був вручити представник прокуратури, тоді як Семені висновок передав слідчий ФСБ Олександр Паршутін у будівлі управління.

Навесні в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії.

Проти Миколи Семени порушили кримінальну справу за статтею 280.1 КК РФ. . Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Захист Семени і міжнародні організації закликали ФСБ Росії випустити журналіста з Криму на лікування, позитивної відповіді не отримали.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua