Гелетей: Жодного факту замаху на Януковича не було виявлено

П'ятниця, 6 січня 2017, 10:37

Начальник Управління державної охорони (УДО) України Валерій Гелетей заявляє, що на екс-президента України Віктора Януковича не було жодного факту замаху.

"У рамках проведеного раніше службового розслідування жоден факт замаху не встановлено", - розповів Гелетей в інтерв'ю газеті "Сегодня".

"Були опитані всі військовослужбовці УДО, які перебували в останніх кортежах Януковича і відмовилися залишати територію України разом з ним - ніхто не заявив про якісь замахи", - заявив він.

При цьому він не виключив, що начальник особистої охорони Януковича Костянтин Кобзар міг доповідати тому про якісь нібито замахи: "Не виключаю. Добре знаючи особливості характеру Януковича, його фобії, він (Кобзар - ред.) чимало зробив для нагнітання страху навколо безпеки шефа, з одного боку, а з іншого - для підвищення свого авторитету в очах особи, що охороняється".

Гелетей також поінформував, що разом з екс-президентом Україну покинули 15 співробітників УДО, написавши перед цим рапорти про звільнення і здавши службові посвідчення, табельну зброю і спецтехніку.

Як відомо, Янукович заявляв про спробу замаху на нього після втечі з Києва в лютому 2014 року. Він заявив, що його кортеж обстріляли. Також він повідомляв про обстріл машин своїх соратників, в тому числі - тодішнього спікера Ради Володимира Рибака. Сам Рибак це спростував, назвавши абсурдом і брехнею.