Трамп відмовив Путіну у продовженні угоди про СНО

П'ятниця, 10 лютого 2017, 01:56

Під час першої телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним президент США Дональд Трамп відмовив в продовженні договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО).

Про це повідомляє Reuters з посиланням на одного з американських чиновників.

Повідомляється, що коли Путін запропонував продовжити договір від 2010 року, Трамп відволікся для консультацій з помічниками, у яких уточнив, про який договір йдеться, а повернувшись до розмови заявив, що цей договір, підписаний попереднім президентом Бараком Обамою, є невигідним для США і вимагає перегляду.

Як відомо, договір СНО-III розрахований на 10 років з можливим продовженням за взаємною домовленістю сторін на 5 років. Договором передбачено скорочення ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників - до 700 одиниць.

Під час президентських дебатів в 2016 році Трамп заявив, що Росія обіграла США, підписавши цей договір. Він заявив, що це неправильно, що угода дозволяє Росії продовжувати виробляти ядерні боєголовки, тоді як США - ні.

У Білому домі відмовляються від коментарів цієї розмови.

"Розмова президента (Дональда Трампа - ред.) з президентом Путіним була приватним спілкуванням між ними двома, і на цьому я хочу поставити крапку", - заявив представник Білого дому Шон Спайсер у відповідь на прохання прокоментувати висловлювання президента.powered by lun.ua