Трамп планує видати новий міграційний указ

Субота, 11 лютого 2017, 09:53

Президент США Дональд Трамп заявив,  що може видати новий міграційний указ після того, як апеляційний суд у Сан-Франциско визнав законним тимчасове призупинення першого указу про заборону на в'їзд до країни громадян 7 переважно мусульманських держав. 

Про це повідомляє DW.com з посиланням на телеканал NBC News.

Трамп наголосив, що від боротьби за розблокування першого документа він не відмовляється.

"На жаль, у законодавчому плані це потребує часу… Однак ми переможемо. У нас також є велика кількість інших варіантів. Зокрема, у понеділок зареєструвати новий указ", - заявив Трамп.

На запитання про те, чи будуть внесені в оновлений указ якісь зміни, Трамп зазначив "Незначні".

Раніше повідомлялося, що команда юристів Білого дому працює над тим, щоб внести корективи у перший указ Трампа, що б дозволило подолати законодавчі бар'єри. Робота розпочалась за кілька днів до винесення апеляційним судом у Сан-Франциско постанови щодо першого указу. Прес-секретар Білого дому Шон Спайсер зазначив, що "розглядаються всі опції", включаючи звернення до Верховного суду США.

Як відомо, указ про припинення прийому біженців і видачі віз громадянам семи держав, населених переважно мусульманами, був підписаний президентом США Дональдом Трампом 28 січня.

Для громадян Судану, Ємену, Лівії, Сомалі, Іраку, Ірану і Сирії запроваджена 90-денна заборона на в'їзд до Сполучених Штатів. Також припинено на невизначений термін прийом сирійських біженців. Програма прийому біженців з інших країн заморожена на 120 днів.

Указ викликав широке невдоволення в американському суспільстві, в тому числі серед великих підприємців. 

4 січня Федеральний суд у Сіетлі (штат Вашингтон) призупинив дію указу. Міністерство юстиції США оскаржило це рішення, однак Федеральний апеляційний суд відхилив прохання Мінюсту.powered by lun.ua