Суд почав екстрадицію українця, засудженого в РФ за "шпигунство"

Понеділок, 13 лютого 2017, 11:59

Дарницький районний суд Києва визнав вирок засудженого в Росії за шпигунство українця Валентина Виговського й дозволив йому відбувати покарання в Україні.

Про це сказав "Українським новинам" Артем Ткач – помічник судді Олександра Домарева, який виніс рішення.

Він повідомив, що 10 лютого суд задовольнив клопотання Міністерства юстиції.

"Клопотання задоволено. Суд вирішив, що громадянин Виговський має відбувати покарання за злочин, передбачений ч.1 ст.114 (шпигунство) Кримінального кодексу у вигляді 11 років позбавлення волі, на території України", – повідомив помічник судді.

Таким чином, суд дозволив почати процедуру передачі Виговського в Україну в рамках Конвенції про передачу засуджених осіб.

Валентин Виговський
Валентин Виговський

Валентина Виговського (1983 р.н.) затримали в Криму у вересні 2014 року. ФСБ РФ інкримінувала йому збір закритої інформації на підприємствах оборонно-промислового комплексу.

15 грудня 2015 року Московський обласний суд засудив Виговського до 11 років ув’язнення у колонії суворого режиму за "шпигунство". Верховний суд РФ у березні 2016 року визнав законним цей вирок.

33-річний Виговський відбуває покарання в колонії суворого режиму у Кіровській області Російської Федерації.

У квітні 2016 року Україна спрямувала до Росії запит про передачу засудженого українця.

Міністерство юстиції України у грудні повідомляло, що після ухвалення судом рішення в Росію спрямують інформацію про рішення разом із копією постанови суду. Після цього, за згоди всіх сторін, має відбутися передача ув'язненого.

powered by lun.ua