Мін'юст США надав докази "небезпеки мігрантів"

Вівторок, 14 лютого 2017, 05:47

Міністерство юстиції США подало докази на підтримку указу президента США Дональда Трампа щодо заборони на в'їзд мігрантів з ряду країн.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з даними, оприлюдненими Юридичним комітетом Сенату, 72 іммігранта з 7 країн, які потрапили в заборонний список президента Трампа, були засуджені, починаючи з 11 вересня 2001 року за різні злочини, що містили ознаки тероризму.

Деякі з цих правопорушень були порівняно дрібні, наприклад, підробка документів, але більше 30 спричинили, як мінімум, трирічний термін тюремного ув'язнення. Вказується також на відносно недавній випадок з нападом в університеті Огайо в листопаді 2016 року, коли біженець із Сомалі поранив кількох студентів.

Федеральний суддя Джеймс Робарт, який припинив дію указу Трампа про тимчасову заборону на в'їзд в США громадян Ірану, Іраку, Сирії, Лівії, Ємену, Судану і Сомалі, і апеляційна інстанція, яка залишила в силі рішення Робарта, посилалися на те, що Білий дім не довів причетності до тероризму іммігрантів і біженців з цих країн.

На момент винесення судових рішень щодо указу Трампа посада Генерального прокурора ще не була заміщена, і команда юристів, яка представляла Міністерство юстиції, не мала чітких інструкцій від кабінету.

З 1462 біженців, які в'їхали в Америку в період з 3-го по 11-е лютого, тисячі сорок дев'ять або приблизно 72 відсотки - з 7 країн, зарахованих президентом в категорію країн підвищеної терористичної небезпеки.powered by lun.ua