США оскаржать відмову Австрії видати Фірташа 21 лютого – ЗМІ

Четвер, 16 лютого 2017, 11:47

Сполучені Штати Америки 21 лютого оскаржать рішення австрійського суду про заборону екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа, підозрюваного у хабарництві.

Про це йдеться у статті видання Bloomberg.

"США планує оскаржити рішення Австрії про екстрадицію у віденському суді 21 лютого", - пише автор матеріалу Роберт Колкер.

Сам Фірташ, за словами журналіста, чекає на це засідання, відчуваючи себе "канарейкою у вугільній шахті" для Департаменту юстиції Дональда Трампа. Тобто людиною, справа якої продемонструє справжнє відношення нової адміністрації США до України.

Як відомо, українського олігарха затримали в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але випустили під заставу у 125 мільйонів євро.

США звинувачує Фірташа у дачі хабара розміром 18,5 мільйонів доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

Сполучені Штати направили до Австрії запит на екстрадицію Фірташа, але 30 квітня 2015 року Земельний суд Відня у кримінальних справах відмовив Мінюсту США і не віддав олігарха.

Пізніше Фірташ направив до Конституційного суду Австрії подання з вимогою визнати неконституційною угоду про екстрадицію між Австрією і Сполученими Штатами, але суд відмовив у розгляді скарги. Таким чином апеляційний суд отримав змогу розглянути скаргу прокуратури на рішення суду першої інстанції про заборону екстрадиції Фірташа до США.

Більше про справу Дмитра Фірташа читайте у статті Української правди "Битва за Вашингтон. Лобі Дмитра Фірташа".

Українська правдаpowered by lun.ua