МЗС побачило істотні недоліки в доповіді СММ ОБСЄ

П'ятниця, 17 лютого 2017, 11:28

Міністерство закордонних справ зазначає, що доповідь місії ОБСЄ від 16 лютого за період з травня по вересень 2016 року залишила поза увагою важливі проблеми Донбасу.

Про це йдеться у заяві на сайті МЗС.

"Поза увагою СММ залишилися такі критичні питання гуманітарного "порядку денного", як вбивства, зникнення та незаконне ув’язнення місцевих мешканців на окупованій частині Донбасу, повна безкарність російських військових та бойовиків за злочини, вчинені проти цивільного населення, факти примусового позбавлення майна та фактична заборона на діяльність міжнародних гуманітарних організацій в ОРДЛО", - кажуть дипломати.

У зовнішньополітичному відомстві пояснюють це тим, що на окупованій частині Донбасу є значна кількість фактично закритих для спостерігачів ОБСЄ районів. "Це не дозволяє СММ надати документу дійсно комплексного та всеохоплюючого характеру", - сказано в заяві.

У той же час МЗС задоволено тим, що доповідь СММ "Складне становище цивільного населення, яке постраждало від конфлікту на сході України" вчергове підтвердила грубі порушення Росією та підтримуваними нею терористами Мінських домовленостей та прав людини в окупованих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Як повідомлялося, колишній представник України у мінській контактній групі Роман Безсмертний вважає, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не здатна впоратися з безпекою в Європі. Він наголосив, що спостерігачі організації не відповідають на питання, хто почав стріляти на Донбасі, коли моніторять ситуацію.

Українська правдаpowered by lun.ua