ЗМІ: Росія стоїть за спробою перевороту в Чорногорії

Неділя, 19 лютого 2017, 06:28

Росія причетна до спроби перевороту в Чорногорії в минулому році.

Про це повідомляє газета Sunday Telegraph з посиланням на джерела в британському уряді.

За словами джерел, метою змови було не дати Чорногорії стати членом НАТО.

За словами співрозмовника газети, переворот в Чорногорії, до якого причетні громадяни Росії, був запланований на 16 жовтня.

В даний час Інтерпол розшукує двох росіян, які, як стверджує уряд Чорногорії, є розвідниками і були причетні до спроби перевороту.

Газета пише, що вони кілька місяців вербували сербських націоналістів, які мали під виглядом поліції атакувати будівлю парламенту і вбити "прозахідного" прем'єр-міністра Міло Джукановича.

Кремль категорично заперечує свою причетність до спроби перевороту.

Проте наголошується, що британські та американські спецслужби, які допомагають владі Чорногорії розслідувати змову, зібрали докази причетності Росії до спроби перевороту.

Міністр оборони Чорногорії Предраг Бошкович заявив, що "немає ніяких сумнівів", що змова була профінансована і організована співробітниками російської розвідки і місцевими радикалами.

Газета також пише, що один з ймовірних змовників Неманья Рістіч, якого шукає влада Чорногорії, нещодавно сфотографувався разом з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим під час візиту до Сербії.

Sunday Telegraph зазначає, що переворот в Чорногорії обговорювався в ході першої зустрічі держсекретаря США Рекса Тіллерсона з главою МЗС Великобританії Борисом Джонсоном.

Нагадаємо, 16 жовтня 2016 року в день парламентських виборів у Чорногорії заарештували 20 громадян Сербії, звинувативши їх у плануванні збройних нападів на державні установи.

Влада Чорногорії заявила, що "російські націоналісти" планували вбити прем'єр-міністра країни Міло Джукановича, щоб привести до влади опозиційну партію.

Вже у січні цього року поліція Чорногорії затримала громадянина Сербії Предрага Богічевіча, якого підозрюють в організації невдалого теракту біля державних установ в день парламентських виборів 16 жовтня 2016 року.

Українська правда powered by lun.ua