У США пост радника з нацбезпеки зайняв генерал, який готував армію до протистояння з РФ

10405 переглядів
Вівторок, 21 лютого 2017, 02:12

Посада директора Ради національної безпеки в адміністрації Дональда Трампа, після звільнення Майкла Флінна зайняв генерал Герберт Макмастер.

Про це повідомляє "Голос Америки".

У Пентагоні Макмастер вже тривалий час проштовхував адаптацію збройних сил США до методів "гібридної війни", які Росія використовує проти України, і нарощування готовності збройних сил США до можливого протистояння з Москвою.

До недавнього часу Макмастер в Пентагоні очолював Центр інтеграції бойових можливостей сухопутних військ США і був заступником командувача Командування з академічних і наукових досліджень з розбудови сухопутних військ.

У травні 2016 року, виступаючи у впливовому американському центрі CSIS, Макмастер зазначив, що Росія посилилася під час, коли США здійснювали стратегічне згортання військової присутності в ряді регіонів.

Макмастер прямо заявив, використовуючи приклади України і Криму, що філософія стримування Росії, яку сповідували США і НАТО, провалилася.

"Зараз ми усвідомили загрозу з боку Росії, яка до останнього часу вела обмежені війни з чітко визначеною метою: анексувала Крим, вдерлась в Україну (і все це з нульовими для себе втратами), консолідувала набуті території і при цьому нашу реакцію на це подає, як агресивну", - зазначив Макмастер.

"Для того, щоб протидіяти (таким діям Росії - прим. ред)  нам необхідно посилення передових рубежів: з тим, щоб вже на самому початку можливого протистояння ворог поніс значні втрати. При цьому сам підхід до військового стримування має спиратись на філософію завдання значної шкоди агресору не лише на етапі контрудару, а просто в ході оборони передових, щоб супротивник усвідомив, що він не зможе досягнути своєї мети за прийнятних для нього втрат. Саме так, а не за рахунок умовного балансу сил та загрози удару у відповідь вже після акту агресії. Останній досвід показав нам, що останній підхід є неадекватним", - заявив Макмастер.

Макмастер є затятим поборником посилення та модернізації збройних сил США з метою зберегти і наростити технічне випередження можливих супротивників, яке, на його думку, збройні сили США і союзників втрачають. На початку минулого року Макмастер публічно заявив про те, що США і їх союзники небезпечно скоротили свої військові потужності.

Макмастер, серед іншого, заявляв, що армія США в її нинішньому стані не готова до викликів, які становить російська артилерія, з огляду на те, як остання проявила себе на сході України.

Він також звертав увагу на майстерне використання Росією атак в кіберпросторі, безпілотників і засобів радіоелектронної боротьби для нейтралізації супротивника. До цих аспектів Макмастер неодноразово привертав увагу в ході свідчень в Сенаті.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua