В Австрії стартував суд щодо видачі Фірташа Америці

6167 переглядів
Вівторок, 21 лютого 2017, 11:11

Вищий земельний суд Відня у вівторок почав розгляд апеляції австрійської прокуратури на попереднє рішення австрійського суду, який відмовив в екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа в США.

Про це повідомляють європейські журналісти у Twitter.

Як відомо, апеляція була подана на рішення Земельного суду Відня від 30 квітня 2015 року.

Перед засіданням адвокат Фірташа заявив, що Австрія не має бути "інструментом американського впливу" та її "репутація як держави висить на волосині". Його слова передає у соцмережі журналіст Саймон Шустер.

Ще один журналіст, що перебуває на місці події, Ізобель Кошів пише: "З Фірташем до зали суду прийшли кілька людей, але Льовочкіна та Бойка немає. Суддя зачитує справу. Дружина Лада сидить у першому ряду".

За інформацією "Інтерфакс-Україна", суддя, відкриваючи засідання, після короткого введення в курс справи повідомив, що спочатку буде заслухана позиція Верховної прокуратури, після чого буде дано слово захисту і надана можливість виступити Фірташу.

Зазначається, що розрахований на 50 місць зал переповнений.

При вході в нього була невелика тиснява. Крім українських ЗМІ присутня велика кількість австрійських та інших зарубіжних медіа.

Згідно з австрійським законодавством, ведення фото і відеозйомки, а також трансляція в ході засідання суду заборонені.

 

Фото: Isobel Koshiw / Twitter

 
 
 

Як повідомлялося, українського олігарха затримали в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але випустили під заставу у 125 мільйонів євро.

США звинувачує Фірташа у дачі хабара розміром 18,5 мільйонів доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

Сполучені Штати направили до Австрії запит на екстрадицію Фірташа, але 30 квітня 2015 року Земельний суд Відня у кримінальних справах відмовив Мінюсту США і не віддав олігарха.

Пізніше Фірташ направив до Конституційного суду Австрії подання з вимогою визнати неконституційною угоду про екстрадицію між Австрією і Сполученими Штатами, але суд відмовив у розгляді скарги. Таким чином апеляційний суд отримав змогу розглянути скаргу прокуратури на рішення суду першої інстанції про заборону екстрадиції Фірташа до США.

Більше про справу Дмитра Фірташа читайте у статті Української правди "Битва за Вашингтон. Лобі Дмитра Фірташа".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua