США в ООН засудили визнання "документів" ОРДЛО

Середа, 22 лютого 2017, 00:52

Сполучені Штати Америки підтвердили спільну з Європейським союзом позицію про збереження санкцій щодо Росії до припинення нею порушень міжнародного права і засудили визнання Росією "документів", що незаконно видаються на окупованих частинах Донбасу.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як заявила постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі на відкритих дебатах у Раді безпеки ООН на міністерському рівні на тему "Дотримання міжнародного миру й безпеки: конфлікти в Європі", США і ЄС єдині в підході до санкцій щодо Росії, а саме що ці санкції мають діяти, доки Москва не виконає своїх зобов’язань за мінськими домовленостями про врегулювання на Донбасі, а окремі санкції через окупацію Криму – до повернення півострова під контроль України.

Рішення Росії визнавати деякі документи, що видаються фактичними органами на окупованих частинах Луганської й Донецької областей, заявила Гейлі, – це "ще один прямий виклик зусиллям із метою встановити мир на сході України".

За її словами, США далі продовжують закликати Росію поважати суверенітет і територіальну цілісність України, засвідчити прихильність мирові і повністю виконати її зобов’язання за мінськими домовленостями і припинити окупацію Криму.

Намагання Росії дестабілізувати Україну є нині одним із найбільших викликів, що постали перед Європою, сказала постійний представник США в ООН.

"США вважають, що з Росією можна мати кращі відносини… Але розширення співпраці з Росією неможливе за рахунок безпеки наших європейських друзів і союзників", – наголосила Ніккі Гейлі.

Дебати про безпеку в Європі скликала Україна, яка як непостійний член Ради безпеки ООН цього місяця головує в Раді безпеки.powered by lun.ua