Фірташа знову затримали у Відні

Четвер, 23 лютого 2017, 19:04

Українського бізнесмена Дмитра Фірташа знову затримали у Відні.

Про це повідомив співрозмовник УП, наближений до судового процесу.

За інформацією співрозмовника, 21 лютого Фірташа затримували за запитом Іспанії, де його звинувачують у відмиванні грошей.

Водночас наразі бізнесмена затримали за запитом США,  які  звинувачують його у дачі хабара розміром 18,5 мільйонів доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом.

24 лютого, за слів джерела УП, відбудеться суд щодо арешту Фірташа.

"Але у цій справі Фірташ перебуває під заставою, і він 3 роки на свободі й не залишав Австрію навіть тоді, коли міг. У нього сильна позиція", - зазначив співрозмовник.

У прес-службі Дмитра Фірташа підтвердили повторний арешт бізнесмена, нагадавши, що раніше земельний суд Відня у кримінальних справах, розглянувши запит Іспанії, ухвалив рішення звільнити затриманого без внесення додаткової застави.

"Суд відмовив прокуратурі Відня в арешті Дмитра Фірташа, оскільки відсутній ризик неявки Дмитра Фірташа на вимогу суду. Суд зобов'язав Дмитра Фірташа регулярно відвідувати суд через певні проміжки часу. Дмитру Фірташу заборонено залишати територію Австрії, він здав суду свій закордонний паспорт", - повідомили адвокати бізнесмена.

"Іспанське розслідування не тільки стосується одних і тих же звинувачень, які були подані з боку влади США в Іллінойсі, а й були подані іспанською владою за інструкцією прокуратури Чикаго. Це все частина тієї ж історії - політичного переслідування Дмитра Фірташа", - зазначили адвокати.

У зв'язку з тим, що суд відхилив запит Іспанії на затримання, представник прокуратури Відня відразу ж після прийняття рішення про звільнення олігарха, зажадав його затримання за існуючою справою про екстрадицію в США. Рішення на нову вимогу прокуратури Відня суд ухвалить в п'ятницю вдень.

Фірташ заперечує всі звинувачення проти нього, заявили адвокати.

23 лютого стало відомо, що Земельний суд, розглянувши запит Іспанії про екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа прийняв рішення звільнити його без внесення додаткової застави.

21 лютого Вищий земельний суд Відня дав добро на екстрадицію Фірташа в США.

Остаточне рішення про екстрадицію приймає федеральний міністр юстиції.

Українського олігарха затримали в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але випустили під заставу у 125 мільйонів євро.

Детальніше про справу олігарха читайте в матеріалі "#ФірташНаш: Міжнародна війна за українськогоолігарха".

Українська правдаpowered by lun.ua