Слідчі з'ясували, як МВС купило в РФ спецзасоби для розгону Майдану

П'ятниця, 24 лютого 2017, 14:10
forbes.ru

Генеральна прокуратура заявляє, що в 2014 році Міністерство внутрішніх справ закупило у Росії спецзасоби для розгону активістів Майдану на підставі рапорту на той момент начальника департаменту громадської безпеки МВС Олексія Крикуна.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва від 14 лютого, передають "Українські новини".

Згідно з ним, Генпрокуратура встановила, що в січні-лютому 2014 року з Росії в МВС України були поставлені спеціальні засоби, а саме ручні аерозольні гранати підвищеної потужності і безпеки РГР ("Рулет ВВ"), ручні аерозольні гранати РГ 60АЗ ("Дрейф2") , ручні гранати білого диму РДГ-2б, гранати стаціонарної установки "Пламя М", ручні світлошумові гранати "Факел З", ручні світлошумові гранати "Заря 2".

Спецзасоби були поставлені при відсутності запитів про надання сприяння, передбачених угодою про співпрацю між МВС України та Міністерством внутрішніх справ РФ і за відсутності підстав для сплати 1,2 млн гривень за митне оформлення поставлених Росією спецзасобів.

Слідство встановило, що підставою для організації постачання стали організаційно-розпорядчі документи – рапорти, листи-резолюції, і розподілу спеціальних засобів, затверджені керівництвом МВС України, в тому числі і рапорт від імені начальника департаменту громадської безпеки, генерал-лейтенанта міліції Олексія Крикуна від 24 січня 2014 року.

У зв'язку з цим Генпрокуратура попросила суд дозволити вилучення в МВС всіх необхідних для слідства документів.

Суд задовольнив клопотання і дозволив вилучити рапорт від імені Крикуна про придбання спецзасобів з листом-резолюцією заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка, листом-резолюцією заступника начальника управління ресурсного забезпечення департаменту матеріального забезпечення МВС Станіслава Крисіна.



powered by lun.ua