Патрульним, які затримували суддю, загрожує покарання

П'ятниця, 24 лютого 2017, 14:32

Патрульні поліцейські, які стали учасниками скандалу із затриманням судді Солом'янського райсуду Києва, можуть понести кримінальне покарання.

Про це повідомив у Facebook начальник Департаменту патрульної поліції Євген Жуков.

За його словами, інцидент стався 22 лютого в столиці, коли посеред вузької вулиці припаркувався автомобіль, тим самим повністю заблокувавши проїзд. В затор потрапила і машина патрульних. Як з'ясувалося, в автомобілі-порушнику перебувала суддя Вікторія Кицюк. Коли поліцейські попросили її від'їхати, суддя відмовилася це зробити, пояснивши тим, що водій не вона, а її чоловік, тому потрібно чекати на нього.

"Включився режим "дурачок" – я не я, машина не моя, я не водій, я "пашол", чоловік приїде і т. д. Все це супроводжувалося дзвінками в Генеральну прокуратуру", - розповідає головний патрульний.

У підсумку, продовжив він, після неодноразових повторень прохання показати якісь документи жінку затримали.

Після цього, за словами Жукова, приїхали п'яні друзі Кицюк, які почали ображати патрульних.

"На превеликий жаль, вони (патрульні поліцейські – ред.) можуть понести кримінальну відповідальність за перевищення. Я навіть боюся уявити, що судити їх буде ця шикарна дама, яка так смачно курить сигарету (на відео внизу)", - пише керівник департаменту.

"Важко, але я не збираюся пускати хлопців під прес", - додав він.

При цьому, зазначив Жуков, співробітники поліції все ж понесуть покарання, але за те, що "не оформили матеріали по затриманню до кінця".

Як повідомлялося, 22 лютого Рада суддів розмістила на своєму сайті звернення до Національної поліції України, в якому висловила "глибоке обурення діями Національної поліції, пов'язаними з неправомірною спробою затримання судді Солом'янського районного суду Києва Вікторії Кицюк". Також РСУ звернулася до керівництва поліції з вимогою дати пояснення.

Прес-секретар Нацполиції Ярослав Тракало повідомив тоді, що такий інцидент мав місце, і це було пов'язано з порушенням правил дорожнього руху.

Українська правда