У Румунії мітинги на честь анулювання "антикорупційних законів"

2598 переглядів
Неділя, 26 лютого 2017, 20:35

У Румунії проходять мітинги на честь анулювання скандальних урядових постанов про пом'якшення кримінального законодавства.

Як повідомляє Укрінформ, у мітингах беруть участь ті, хто раніше був учасником багатотисячних акцій протесту проти "антикорупційних законів". 

Основний захід проходить у Бухаресті, де учасники протестів розгорнули перед будівлею уряду "живий прапор Євросоюзу".

"Ми отримали першу перемогу, пробили стіну: парламент анулював постанови уряду про пом'якшення кримінального законодавства. Запрошуємо усіх відсвяткувати нашу спільну перемогу створенням "живого прапора ЄС", тому що ЄС був нашим союзником у боротьбі проти узаконення корупції", - заявили організатори протестів з соціальної групи "Корупція вбиває".

Також мітинги проходять в Клужі, Констанці, Васлуї, Тімішоарі та інших великих містах країни.

Як відомо, акції протесту почалися у Румунії після ухвалення постанов про пом'якшення кримінального законодавства: згідно з ними, планувалося застосувати амністію до ув'язнених, засуджених за корупційні угоди. Також до кримінального законодавства планувалося внести поправки, відповідно до яких, якщо завданий чиновником збиток не перевищував 50 тисяч євро, він не міг бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

На думку мітингарів, ці документи у Румунії фактично узаконили б корупцію.

Після початку багатотисячних протестів парламент Румунії скасував урядові постанови.powered by lun.ua