Міністром торгівлі США затверджений Уілбур Росс, що мав зв'язки з РФ

Вівторок, 28 лютого 2017, 07:55

Вища палата Конгресу США затвердила на посаду глави міністерства торгівлі в адміністрації Дональда Трампа кандидатуру Уїлбура Росса, який мав ділові зв'язки з Росією.

Про це пише DW.com.

Раніше Росс, який в період передвиборної кампанії був радником Трампа з економічних питань, також мав ділові зв'язки з Росією. У 2014 році він став віце-головою ради директорів найбільшого на Кіпрі банку - Bank of Cyprus, який за рік до цього був врятований від банкрутства шляхом фінансових вливань від країн єврозони і Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Bank of Cyprus є другим за величиною акціонером в зареєстрованій в Панамі компанії Lamesa Holding, що належить російському олігархові Віктору Вексельбергу, нагадує AFP.

Попередником Росса на посаді віце-голови був Володимир Стржалковський, в минулому співробітник КДБ, який вважається близьким до президента РФ Володимира Путіна.

Раніше РБК писав, що до 2015 року Росс і Стржалковський разом працювали в кіпрському банку, а також підтримували дружні особисті стосунки.

В середині лютого 2017 року група сенаторів-демократів звернулася до Росса з письмовим проханням роз'яснити, чи має Bank of Cyprus якийсь стосунок до основної компанії Дональда Трампа Trump Organization, а також розповісти, чи контактував Росс із кимось із російських офіційних осіб в період передвиборної кампанії.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!