Банда "Білі леви", в складі якої були правоохоронці, тероризувала Кропивницький

Вівторок, 28 лютого 2017, 16:01

Слідчий відділом прокуратури Кіровоградської області за оперативного супроводу СБУ в області припинив злочинну діяльність угрупування під назвою "Білі леви", учасники якого, в тому числі і двоє правоохоронців, вчиняли грабежі, розбої та вимагання.

Про це повідомляє 28 лютого прес-служба прокуратури Кіровоградської області.

За даними правоохоронців, до складу злочинної групи, яка діяла на території міста Кропивницький та області, входили двоє діючих співробітників установи виконання покарань (організатори групи) та учасники футбольного фан клубу.

До своєї злочинної  діяльності вказані особи також залучали неповнолітніх. Злочини вчинялись під лозунгами боротьби з потенційними педофілами, при цьому встановлено, що один із організаторів групи перебував у інтимних стосунках із неповнолітньою, зазначають у прокуратурі.

 
сбу

Одним із потерпілих виявився неповнолітній, якого "Білі леви" жорстоко побили та принизили, знявши все це на камеру та виклавши відео із знущаннями в Інтернет. Загалом  слідство вже встановило 14 постраждалих осіб.

Слідчі прокуратури задокументували низку фактів злочинних дій учасників руху "Білі леви". Зокрема, цинічного побиття людей, з подальшим вимаганням від потерпілих грошей, щоб відео знущань не потрапило в мережу.

В результаті 14 санкціонованих обшуків у підозрюваних виявили та вилучили бейсбольні бити, балаклави, смартфони, планшети та комп’ютерна техніка, що використовувалася для організації та координування дій учасників.

"Крім того, вилучено емблеми угрупування, що подібні до свастики, грошові кошти, які були предметом злочинних дій групи. Вина вказаних осіб також підтверджується показами свідків та потерпілих осіб, результатами судово-медичних експертиз", – зазначають у прокуратурі.

Наразі затримано 9 членів угрупування. Вказаним особам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 189 (вимагання, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання їм міри запобіжного заходу.

Триває комплекс слідчих (розшукових) дій, спрямованих на встановлення всіх епізодів злочинної діяльності, а також повного кола осіб, причетних до вчинення окремих злочинів, резюмують правоохоронці.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування