Пашинський назвав незаконним рішення суду про визнання потерпілим Хімікуса

Вівторок, 7 лютого 2017, 22:20

Заступник голови фракції "Народний фронт" у Верховній Раді Сергій Пашинський вважає незаконним рішення суду про визнання потерпілим В'ячеслава Хімікуса, в якого він стріляв напередодні Нового року.

Про це він сказав журналістам у Києві у вівторок.

"(Рішення) ухвалила суддя... яка Портнова (колишній перший заступник голови АП Андрій Портнов) знімала з розшуку міжнародного. Ми сьогодні звернулися до Вищої ради правосуддя - вона порушила закон. Думаю, реакція має бути у рамках закону", - заявив Пашинський.

Він переконаний, що рішення суду про визнання Хімікуса потерпілим є незаконним. "Ця суддя скоїла посадовий злочин, і її буде притягнено (до відповідальності) за цей злочин", - додав народний депутат.

На своїй сторінці в соцмережі Facebook Пашинський уточнив, що йдеться про суддю Печерського районного суду Києва Христину Гладун.

У свою чергу адвокат Хімікуса Марина Паринова заявила: "Усе б нічого, але щодо Портнова - це півтора року тому і після рішення суду ЄС у Люксембурзі".

Раніше, 1 лютого, Печерський райсуд Києва констатував, що Хімікус має статус потерпілого в справі. "Це і стало підставою для задоволення нашої скарги щодо ознайомлення з матеріалами досудового розслідування", - повідомила Паринова на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Водночас, за її словами, прокуратура Київської області не згодна з таким рішенням. "Прокуратура Київської області продовжує існувати в паралельній реальності, де В'ячеслав Хімікус, прикутий до ліжка з вогнепальним переломом стегнової кістки, не є потерпілим", - написала Паринова.

Як повідомлялося, на дорозі в одному із сіл Васильківського району Київської області увечері 31 грудня 2016 року стався конфлікт між Пашинським та місцевим жителем, унаслідок якого парламентар дістав удару пляшкою по голові, а чоловік, який напав на нього, - кулю в ногу.

3 січня в прокуратурі Київської області повідомили, що розслідують кримінальне провадження за фактом інциденту за статтею Кримінального кодексу про хуліганство.

10 січня Пашинський повідомив, що йде на допит до прокуратури у рамках розслідування інциденту з його участю. При цьому прокурор Київської області Дмитро Чібісов зазначив, що підозру про скоєння злочину в інциденті наразі нікому з фігурантів не оголошено. За його словами, всі учасники події на цьому етапі свідчать як свідки.

Інтерфакс-Україна