БПП, НФ і "Відродження" зібралися на "комітет" заради ручного аудитора НАБУ

Четвер, 16 березня 2017, 14:33

Члени Антикорупційного комітету парламенту від БПП і Народного фронту намагаються провести засідання комітету у четвер з 14:15, попри рішення голови комітету Єгора Соболєва провести його у п'ятницю.

Так член комітету Артюшенко (БПП) підписав нібито протокол ранкового засідання комітету, на якому було прийняте рішення  попросити голову комітета провести засідання о 14:15.

 
 
 

Згідно з документом, який підписав Артюшенко, на ранковому засіданні комітету були він,  Барна (БПП), Бурлак (БПП), Дунаєв (Оппоблок), Ільюк (Відродження), Ланьо (Відродження), Матейченко (Народний фронт), Мельничук (БПП), Мирний (Оппоблок), Немировський (БПП), Ричкова (БПП), Тимошенко Юрій (НФ), Савчук (Нарфронт).

У свою чергу Єгор Соболєв в коментарі Українській правді наголосив, що це засідання не є легітимним засіданням комітету.

"Я їх попереджу, що це не є легітимним. Я не буду з ним битися, якщо колеги вирішать зібратися в магазині "Рошен" на Хрещатику і проголосити голову НАБУ Ситника поганим директором, а голову САП Холодницького вислати до Нової Зеландії, ми не можемо їм це заборонити, але жодне відношення до закону і до реальних законних наслідків такі дії не матимуть", - наголосив Соболєв.

Він підкреслив, що за законом, члени комітету мають право ініціювати позачергове засідання комітету.

"Але тоді я маю попередити про зміну розкладу засідання комітету не пізніше, ніж 24 години, якщо це тиждень роботи ВР у пленарній залі", - зазначив він.

"Я в повній відповідності до закону оголосив про призначення засідання завтра о 14:15. Я підписав таке розпорядження і попросив апарат проінформувати про це", - сказав він.

Соболєв додав, що деякі члени комітету йому дзвонили і вибачались, "що їх змушують прийти на комітет".

"Як можна змусити людину йти на таке велике зловживання, але на кону ясно, що стоїть безпека керівництва держави від САП і НАБУ. Бо САП І НАБУ вийшли на міністра Арсена Авакова, Миколу Мартиненка, а справа Онищенка не може їх не привести до Петра Порошенка і Володимира Гройсмана", - зазначив він.

"Я думаю, що ця атака на НАБУ посилилась після оголошення підозри голові ДФС Роману Насірову", - додав він.

Станом на 14:30 на засідання прийшов Соболєв і закликав депутатів не перетворювати комітет на фарс.

 

Як відомо, через комітет влада намагається протиснути кандидата в аудитори НАБУ Найджела Брауна, який вже до призначення почав критикувати НАБУ.

Оксана Коваленко, УП

powered by lun.ua