Сотник: зміни до КПК – крок до поліцейської держави

Четвер, 16 березня 2017, 17:55

Народний депутат фракції "Самопоміч" Олена Сотник вважає, що зміни до Кримінально-процесуального кодексу, ухвалені Радою 16 березня наближають Україну до поліцейської держави.

Про це вона пише у Facebook.

За її словами, завдяки прийнятому документу стануть реальністю деякі норми.

"Не прибуття до слідчого або прокурора на його виклик без поважних причин – достатня підстава для внесення в розшук! А що таке поважні чи не поважні причини – не зрозуміло. Якщо не зрозуміло – широке поле для зловживань правоохоронцями", – зазначає Сотник.

На її думку, також  можливе "неконтрольоване затягування передачі справ в суд через можливі зловживання з наданням матеріалів справи на ознайомлення".

"Безкінечні кримінальні провадження щодо осіб: на розсуд слідства передано обрахування строків кримінальних проваджень через "спеціальну математику" об'єднань, поглинань та інших маніпулятивних методів з боку правоохоронців", – зазначає Сотник.

У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко раніше наголошував, що зміни до Кримінально-процесуального кодексу направлені не на "простих українців", яких підозрюють у шахрайстві, а на "злодійську еліту", яка переховується за кордоном.

Як відомо, на засіданні 16 березня Верховна Рада проголосувала в цілому зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного засудження.

Українська правдаpowered by lun.ua