Суд візьметься за екстрадицію Чауса після рішення президента

Вівторок, 21 березня 2017, 19:33

Генпрокуратура Молдови подала клопотання про екстрадицію в Україну судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса в місцевий суд, але його розгляд почнеться після рішення президента цієї країни щодо політичного притулку Чауса.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело.

"НАБУ передало в Генпрокуратуру України документи для екстрадиції судді Чауса з Молдови на початку березня, після чого ГПУ направила їх в Молдову. Після отримання та опрацювання поданих документів Генеральна прокуратура Молдови подала клопотання про екстрадицію Чауса в місцевий суд", - розповів співрозмовник агентства у вівторок.

Однак, відзначило джерело, розгляд цього клопотання почнеться після того, як президент Молдови визначиться в питанні надання політичного притулку Чаусу в Молдові. Цей розгляд може тривати до 6 місяців, уточнив він.

"Паралельно в Молдові проходить розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного перетину кордону цієї держави Чаусом", - додав співрозмовник агентства.

У свою чергу, в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі зазначили, що процедура екстрадиції судді Чауса розпочата, остаточне рішення про його екстрадицію ухвалить суд в Молдові.

Як повідомлялося, 9 серпня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Чауса в отриманні хабара в розмірі $ 150 тис. Зазначені кошти були виявлені в двох скляних банках, які суддя особисто закопував у дворі власного приватного домоволодіння.

Верховна Рада 6 вересня підтримала подання Генеральної прокуратури України про надання згоди на затримання та арешт (взяття під варту) судді Чауса.

З 11 листопада 2016 року суддя перебував в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу з метою арешту і подальшої екстрадиції в Україну. Його підозрюють у скоєнні злочину за ч.4 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

1 березня Чаус був затриманий в Молдові. Відразу після цього САП заявила про наміри вимагати його видачі Україні для проведення досудового розслідування відповідно до законодавства.

На початку березня документи на екстрадиційний арешт судді були спрямовані молдавській стороні.

Керівник САП Назар Холодницький зазначив, що українська сторона готова надати докази, що свідчать про кримінальний характер злочинів, скоєних Чаусом, якщо останній буде просити політичного притулку в Молдові.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування