Військова прокуратура України оголосила підозру ще одному генералу РФ

Понеділок, 27 березня 2017, 11:15

Головна військова прокуратура повідомила про підозру командувачу 41 загальновійськової армії Центрального військового округу Збройних Сил Російської Федерації генерал-майору Олексію Завізьону.

Про це інформує 27 березня Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Генерал-майора РФ звинувачують у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків), ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 КК України (ведення агресивної війни), ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній організації).

 
Завізьон Олексій Володимирович командує АК 1, що контролює бойовиків на Донбасі

За даними ГПУ, Завізьон обґрунтовано підозрюється у тому, що він у період з лютого по липень 2015 року, виконуючи обов’язки командувача 1 армійського корпусу – незаконного озброєного формування, так зване "народне ополчення ДНР" забезпечив на території Донецької і Луганської областей щоденне ведення підпорядкованими незаконними озброєними підрозділами обстрілів позицій сил АТО та вчинення збройних нападів на військовослужбовців ЗСУ, інших військових формувань і правоохоронних органів.

Внаслідок його дій та розпоряджень, загинуло не менше 3 тисяч і поранено понад 8 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, залучених до проведення АТО, тимчасово окуповано райони Донецької і Луганської областей та завдано значних матеріальних збитків державі Україна.

Підозрюваного оголошено в розшук, готується клопотання про надання дозволу на затримання з метою приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

powered by lun.ua