Лідера опозиції Білорусі випустили з "гестапо-лайт"

Понеділок, 27 березня 2017, 12:46

Білоруського опозиційного політика Миколу Статкевича звільнили з мінського ізолятора Комітету державної безпеки Білорусі.

Про це повідомив сам Статкевич, передає "Радіо Свобода".

Інформації про місце утримання політика не було упродовж трьох днів.

"Мій статус – підозрюваний. Сьогодні сказали, що беруть для слідчих дій, але несподівано відпустили. КДБ повинен реалізовувати параноїдальні фантазії Лукашенка, втілюючи їх у життя заднім числом. Мене важко чимось здивувати, але навіть я здивований, що коїли у Мінську 25 березня", – каже Статкевич.

Коментуючи нинішнє затримання, він також повідомив, що відмовився давати свідчення, коли був в ізоляторі.

"Від мого імені розсилалися брехливі заклики. Але такими методами режим тільки прискорює свій кінець. Лукашенко вже не намагається грати в "батька нації", а перейшов до прямого залякування, до режиму окупації. Позичають гроші, щоб утримувати банду. КДБ – це вже варіант гестапо-лайт", – сказав Статкевич.

Миколу Статкевича заарештували 23 березня, коли він перебував на конспіративній квартирі в Мінську.

У СІЗО КДБ Статкевичу показали постанову про порушення проти нього кримінальної справи за "підготовку до масових заворушень". У ній було написано, що з 2011 року Статкевич і група невстановлених осіб готували масові заворушення.

Сам Статкевич зазначив, що з грудня 2010 року і до серпня 2015 року перебував за ґратами у справі про масові заворушення грудня 2010 року.

Тим часом, у прес-службі КДБ ці заяви заперечують.

25 березня 2017 року в Мінську відбувся розгін антиурядової акції, близько 700 людей були заарештовані. Арешти засудили США та ЄС. В Україні відбулися акції солідарності із затриманими в Мінську.

powered by lun.ua