Адвокат матері Магнітського, який випав з вікна, мав свідчити в суді США

Вівторок, 28 березня 2017, 07:51

Адвокат матері Магнітського Микола Горохов, який випав з вікна своєї квартири за нез'ясованих обставин, мав давати свідчення під час судового процесу в Нью-Йорку у справі про відмивання грошей з Росії.

Про це пише Радіо Свобода.

15 травня в американському федеральному суді в Нью-Йорку має розпочатися розгляд цивільного позову до зареєстрованої на Кіпрі компанії Prevezon Holdings, власником якої є росіянин Денис Кацив, син колишнього віце-президента "РЖД" Петра Кацива.

Прокуратура звинувачує компанію в тому, що вона придбала нерухомість в Нью-Йорку на кошти, які були отримані в результаті шахрайства, розкритого юристом фонду Hermitage Сергієм Магнітським.

За даними слідства, близько 2 мільйонів доларів з 230, які, ймовірно, були викрадені шахраями, було витрачено на придбання квартир в Нью-Йорку.

Росія відмовилася співпрацювати з американськими слідчими. У зв'язку з цим прокуратура просить суддю долучити до справи документи і відеозапис показів російського адвоката, чиє ім'я не розголошується.

Ці документи, що проливають світло на походження коштів, використаних для купівлі нью-йоркської нерухомості, були виявлені адвокатом під час ознайомлення з матеріалами іншої справи.

Запит прокуратури надійшов до суду через два дні після того, як в реанімації з важкими травмами опинився адвокат матері Магнітського Микола Горохов, який випав з вікна своєї квартири за нез'ясованих обставин. Він перебуває в Боткінській лікарні в Москві у вкрай важкому стані. За словами голови фонду Hermitage Білла Браудера, Микола Горохов мав давати свідчення під час судового процесу в Нью-Йорку.powered by lun.ua