ЗМІ: Родина Ковальчука через оборудку отримала будинок у Царському селі

Четвер, 30 березня 2017, 20:59

Дружина першого заступника глави АП Віталія Ковальчука Олена отримала за 78 тисяч гривень дві земельні ділянки та будинок у Києві на Печерську, оцінені в понад 130 мільйонів гривень.

Про це повідомляють журналісти програми "Схеми".

Згідно з інформацією журналістів, дві земельні ділянки загальною площею 0,1 гектара та будинок площею 848 квадратних метрів перебували у власності бізнесмена Вадима Блошка.

Від 2003 року майно перебувало в оренді посольства Греції, а з 2008 року – в заставі в "Банку Форум" під кредит батька Вадима Блошка Миколи.

Після введення тимчасової адміністрації "Банк Форум" відмовився приймати наявні гроші з рахунків Миколи Блошка як зарахування кредиту, і продав право вимоги боргу на 47 мільйонів гривень товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Ратіо Інвест".

29 жовтня 2016 року "Ратіо Інвест" звернулася до нотаріуса в місті Дніпро з проханням зареєструвати продаж ділянок і будинку Вадима Блошка фірмі "Каунт-Про". Оскільки будинок не перебував у власності "Ратіо Інвест" і на майно були накладені судові заборони, нотаріус відмовив.

"Ратіо Інвест" звернулася до Бабушкінського суду Дніпра, і суддя Шевцова зобов’язала нотаріуса зареєструвати продаж майна фірмі "Каунт-Про". Вадима Блошка на суд, який стосувався його майна, не запросили.

"Уже за місяць стало зрозумілим, для кого готували будинок. ТОВ "Каунт-Про" перейшло під контроль Олени Ковальчук. Дружині першого заступника глави Адміністрації президента контроль фірми, яка володіє майном у Царському селі на 130 мільйонів гривень, обійшовся всього в 78 тисяч гривень. Стільки коштувало 2/3 частки компанії", – зазначають журналісти.

Юрист Богдан Боровик зазначив журналістам, що цей ланцюжок операцій справді нагадує схему захоплення майна.

"І те, що ціна фактично не сплачувалася, і те, що ціна набагато нижча, ніж оціночна ціна, і те, що це робилося не за місцем перебування нерухомого майна (десь у Дніпрі), і те, що, скажімо так, статутний капітал особи, яка купує це майно, неспівмірно малий із вартістю продажу. У юристів, які мають з цим справу, виникає підозра, що це схема", – підсумував він.

Міністерство юстиції України видало наказ від 15 лютого 2017 року про скасування рішень про перереєстрацію майна на ТОВ "Каунт-Про". Однак цей наказ не виконано, він оскаржується у кількох затяжних судових процесах.

"Схеми" звернулися по коментар до Олени Ковальчук. Вона відмовилася від зустрічі і спілкування на камеру, лише зазначила: "Фінансовими питаннями займається мій бухгалтер, я не буду цього коментувати".

Віталій Ковальчук, почувши запитання журналіста та тему розмови, кинув слухавку.

Посольство Греції від коментарів утрималось.

powered by lun.ua