Ситник: Ситуація з призначенням аудитора НАБУ - це тиск на бюро

Понеділок, 3 квітня 2017, 05:47

Глава Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник вважає, що ситуація з призначенням члена комісії зовнішнього контролю проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ створює тиск на орган і розцінює це як реакцію на діяльність бюро.

Про це він заявив в ефірі телеканалу "1 + 1", передає Інтерфакс-Україна.

"Якщо ви бачили події в парламенті щодо нашого аудитора, то мені здається, що це якраз реакція на ту роботу, яку ми проводимо останні півроку, коли ми просто почали заважати владі своїми розслідуваннями і ми бачимо, що відбуваються такі непрозорі комічні дії в парламенті щодо призначення нашого аудитора. Я сприймаю це як тиск на наш орган ", - сказав він.

Ситник також додав, що питання створення Антикорупційного суду лежить на фракціях більшості.

"Ми бачили якісь фракції займалися цим цирком з нашим аудитором і якраз на цих фракціях, які складають коаліцію, лежить основна політична відповідальність за створення цього (антикорупційного) суду. Подивимося, як вони будуть рухати цей процес, враховуючи, що відповідний законопроект вже є в парламенті ", - зазначив він.

Як повідомлялося, у вівторок Рада вже вдруге не змогла обрати аудитора Національного антикорупційного бюро з двох кандидатур - Нейджела Брауна та Роберта Сторча. За першого парламент віддав 200 голосів, за другого – 178.

Як відомо, кандидатуру Брауна активно лобіюють фракції БПП і "Народний фронт", Сторча підтримують "Батьківщина" й "Самопоміч".

Комісію зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ формують Верховна Рада, президент і Кабінет міністрів, призначаючи по одному її члену.

Профільний комітет пропонував парламенту призначити Сторча аудитором від ВР, але в останній момент 23 лютого раптово з'явився Браун – і це викликало скандал та суперечки. Браун тоді не зміг відповісти, хто його запросив і пропонує на посаду аудитора НАБУ. 

Кабінету міністрів громадські організації рекомендують розглянути на посаду члена комісії з проведення аудиту ефективності НАБУ три кандидатури: екс-прокурора США Марту Борщ, іспанського прокурора Карлоса Кастресану, італійця Джованні Кесслера.

Читайте також Сторч головою. Що відбувається з аудиторами НАБУ.powered by lun.ua