МЗС РФ назвав Голодомор в Україні "політизацією історії"

Четвер, 23 листопада 2017, 15:37
МЗС РФ назвав Голодомор в Україні політизацією історії

Міністерство закордонних справ Росії порадило США "уважніше вивчати історію" в зв'язку з резолюцією з нагоди 84 річниці Голодомору в Україні, представленою раніше в палаті представників конгресу США.

Про це заявила 23 листопада на брифінгу офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, передає РИА "Новости".

"Ми закликаємо американських колег надалі уважніше вивчати історичні дані ... Я б дозволила собі сказати простіше: просто почати вивчати історичні дані", – сказала вона.

"Якщо нарешті наші колеги в держдепартаменті почнуть читати історичні документи хоча б у переказі, це дозволить уникнути подібних абсурдних заяв, які йдуть просто врозріз з реальністю", – заявила Захарова.

Щодо позиції Києва, який вважає події 1932-33 років геноцидом українського народу, влаштованим Йосипом Сталіним і радянським режимом, в МЗС РФ зазначили наступне:

"Таке трактування не має нічого спільного з відновленням справедливості, носить політизований і, давайте скажемо прямо, просто антиісторичний характер. На наш погляд, коли так ставиться питання, так подається тема, мета одна – посіяти розбрат між народами Росії і України", – додала Захарова.

Як повідомлялося, 8 листопада в Конгресі США представили проект резолюції, приурочений до 85 річниці Голодомору в Україні.

Посол України в США Валерій Чалий заявляв, що Київ буде домагатися того, щоб конгрес США визнав Голодомор геноцидом українського народу.

У лютому 2017 року Служба безпеки України оприлюднила архівні документи КДБ про замовчування трагедії Голодомору радянською владою.

25 листопада українці вшанують пам’ять убитих Голодомором 1932–33 років. Жалобні заходи традиційно відбуваються також у 32 країнах світу.

Національні пам’ятні заходи до 84 роковин геноциду пройдуть під гаслом "Голодомор — помста за свободу, помста за революцію".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування