Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

США звинувачує Північну Корею в організації кібератаки WannaCry

Вівторок, 19 грудня 2017, 02:24

Адміністрація Президента США Дональда Трампа звинувачує Північну Корею в організації кібератаки WannaCry, якої на початку цього року зазнали лікарні, банки та інші компанії по всьому світу.

Про це пише Reuters.

"Атака була широко поширена і коштувала мільярди, а Північна Корея несе пряму відповідальність", - заявив Том Боссерт, радник  з національної безпеки президента Дональда Трампа, в статті, опублікованій в понеділок увечері в Wall Street Journal.

"Північна Корея діє особливо неприйнятно, в основному неконтрольовано, протягом більш ніж десяти років, і її злоумисна поведінка стає все більш кричущою", - писав Боссерт. "WannaCry був безрозсудно зухвалий".

Очікується, що Білий дім у вівторок виступить з більш офіційною заявою, що звинувачує Пхеньян.

Уряд США оцінив з "дуже високим рівнем впевненості", що хакерський підрозділ, відомий як Lazarus Group, що працює в інтересах уряду Північної Кореї, провів атаку WannaCry, сказав високопоставлений представник адміністрації на умовах анонімності.

За словами чиновника, публічне засудження не буде включати будь-яких обвинувальних висновків або конкретних осіб. Але заява покликана змусити Північну Корею бути відповідальною за її дії і "підірвати і обмежити їх здатність проводити атаки".

Серед дослідників у сфері безпеки і посадових осіб в США широко поширена думка, що Lazarus Group несе відповідальність за злам Sony Pictures Entertainment в 2014 році, який знищив файли, просочився в корпоративні комунікації в Інтернеті і привів до звільнення кількох топ-менеджерів студії.

Sony також призупинила випуск комедійного фільму, що зображав правителя Північної Кореї Кім Чен Ина, через погрози хакерів.

Північна Корея неодноразово заперечувала відповідальність за WannaCry і називала інші звинувачення в кібератаках наклепницькою кампанією.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: