Дослідження: Гумові кулі також смертельна зброя

Вівторок, 19 грудня 2017, 04:34

Три відсотки людей, які отримали поранення гумовими кулями, загинули.

Про це йдеться у звіті групи дослідників з США, пише AFP.

Дослідники вивчили 26 наукових доповідей про травми, інвалідності і смерті, викликані гумовими кулями в період з 1990 по 2017 рік в Ізраїлі і на палестинських територіях, в Сполучених Штатах, Індії, Північній Ірландії, Швейцарії, Туреччині та Непалі.

Виявлено, що в цілому 1984 осіб отримали поранення, з яких 53 (три відсотка) загинули.

Близько 300 (15,5%) залишилися з постійною інвалідністю, що стало прямим результатом поранення гумовою кулею - зазвичай в голову і шию.

"Сліпота і видалення селезінки або частини кишківника в результаті пошкоджень живота пояснюють більшу частину цих інвалідностей", - йдеться у звіті.

Гумові або пластикові кулі призначені для того, щоб оглушити, а не вбивати людей, як засіб боротьби з заворушеннями і натовпом.

"Ми виявили, що ці кулі викликали значний травматизм і смертність протягом останніх 27 років", - пишуть автори дослідження.

"З огляду на властиву їм неточність, потенційну можливість зловживання і пов'язані з нею наслідки для здоров'я, що призводять до серйозних травм і смерті, гумові кулі не є підходящою зброєю для використання як засіб контролю натовпу", - йдеться у звіті.

Команда вказала, що інші озброєння для контролю натовпу, такі як сльозогінний газ, водяні гармати, акустична зброя і електрошокові пістолети, також стали причиною "значного травматизму" протягом багатьох років.

"Це обговорення жодним чином не означає, що інша зброя безпечніше", - вказали дослідники.

Автори звіту закликали до термінового створення "міжнародних правил" з використання зброї для контролю натовпу.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: