Сенат США дозволив спецслужбам продовжити стеження за іноземцями

П'ятниця, 19 січня 2018, 07:30

Сенат Конгресу США схвалив продовження на шість років терміну дії федерального закону про контроль за діяльністю іноземних розвідувальних служб (FISA).

Про це повідомляє DW.

Закон дозволяє протягом року без постанови суду вести спостереження за іноземними організаціями і фізичними особами за межами країни, якщо це відповідає інтересам національної безпеки.

За це рішення проголосували 65 законодавців, проти - 35. Затверджений у Палаті представників документ повинен підписати президент США Дональд Трамп.

Повідомляється, що американським спецслужбам дозволено збір даних, пов'язаних з електронним листуванням. Якщо в подібні контакти залучені американці, в ряді випадків потрібно отримати ордер не пізніше, ніж через 72 години після початку спостереження.

Зазначається, що група демократів і республіканців у Конгресі США добивалася внесення змін до цього закону.

Ініціатори поправки наполягали, щоб Федеральне бюро розслідувань зверталося за спеціальним дозволом, перш ніж запитувати в базі зібраних даних інформацію на громадян США, які підтримують електронну кореспонденцію з іноземцями. Але пропозицію відхилили.powered by lun.ua