Аксьонов створив клан в анексованому Криму – ЗМІ

П'ятниця, 26 січня 2018, 14:32

В органах влади анексованого Росією Криму працюють п'ять членів сім'ї Сергія Аксьонова, який незаконно обіймає посаду прем'єр-міністра АРК.

Про це пише "Новая газета" у статті-розслідування про "господарів півострова" за назвою "За взяття Криму!".

Так, батько "глави Криму" Валерій Аксьонов після анексії перейшов із кабінету директора Сімферопольського авторемонтного заводу в кабінет заступника голови комітету з будівництва т.зв. "Державної ради республіки".

Своячка Аксьонова Євгенія Добриня, яка до березня 2014 року працювала його секретарем у партії "Русское единство", очолила комітет із земельних питань "Держради".

Цивільний чоловік Добрині Андрій Дедюхін у 2014 році став начальником департаменту з рибальства "Мінсільгоспу" Криму.

Теща Аксьонова Людмила Добриня стала членом Громадської палати Криму, а її чоловік Олександр Добриня – заступником директора ГУП РК "Експертно-технічний центр".

Попри заяви Аксьонова про необхідність боротьби з "кумівством", при ньому до влади прийшли і ділові партнери його сім'ї, і соратники з партії "Русское единство".

Діловий партнер самого Аксьонова Ігор Лукашов у 2017 році очолив Сімферополь.

Його однопартійці Михайло Шеремет, Андрій Козенко і Дмитро Полонський після т.зв. "русской весны" стали віце-прем'єрами Криму (у 2016-му Козенко й Шеремет на незаконних виборах пройшли до Держдуми РФ).

Депутатами "Держради Криму" стали члени "Русского единства" Володимир Бобков, Лариса Георгіаді й Сергій Шувайников. Крім того, Олександр Спиридонов очолив "держкомітет" Криму з державної реєстрації та кадастру, а Катерина Полончук – прес-службу Аксьонова.

"Господарі" захопленого Криму
Олексій Комаров, "Новая газета"

Володимир Константинов очолює парламент Криму з 2010 року. Після анексії посади в держструктурах півострова отримали його соратники з "Партії регіонів" і партнери з будівельної фірми "Консоль".

"Міністерство будівництва" очолив колишній заступник гендиректора "Консолі" Сергій Кононов, а "Міністерство спорту" – колишній економіст фіндепартаменту цієї компанії Єлизавета Кожичева.

Депутатами Держради стали екс-голова правління "Консолі" Володимир Ясинський і його помічник Оксана Сергієнко. Начальник управління покрівлі "Консоль ЛТД" Олександр Діденко став заступником голови держкомітету з охорони культурної спадщини Криму.

"Регіонал" Юхим Фікс, Сергій Федоркін і Ольга Сульнікова також стали депутатами "Держради" Криму. Фікс навіть отримав посаду віце-спікера.

Протеже Віктора Януковича з "донецьких" Віталій Нахлупін, який входив до комісії Верховної Ради Криму з бюджетної політики до березня 2014 року, після анексії став депутатом "Держради" Криму, а потім першим віце-прем'єром. Він курує дороги.

До "господарів" півострова газета віднесла також Євгена Двоскіна, який контролює "Генбанк" – перший російський банк, який запрацював у Криму після анексії. З серпня 2017 року в Генбанку працює тимчасова адміністрація.

Також у статті згадано депутата "Держради" Євгена Кабанова, який володіє групою компаній "Інтербуд" і забудовує півострів, тоді як жодного законопроекту за 4 роки не вніс.

powered by lun.ua