РФ може атакувати Україну з території Білорусі – розвідка

Четвер, 28 червня 2018, 01:54
РФ може атакувати Україну з території Білорусі – розвідка

Головне управління розвідки Міноборони України розглядає Білорусь як можливий плацдарм для вторгнення Росії.

Про це заявив представник відомства Вадим Скібіцький, передає "Радіо Свобода".

За його словами, українська розвідка тримає на контролі всі заходи, які РФ проводить на території Білорусі.

"Протягом 2016-2017 років на території Білорусі відбулося багато заходів бойової підготовки російських підрозділів, зокрема, повітряно-десантних.

Вивчалися аеродроми, вивчалася територія, були виходи до українського кордону. І ми вважаємо, що загроза з півночі існує", – підкреслив Скібіцький.

Як повідомлялось, у 2017 році на території Білорусі і частково в Росії відбулися військові навчання "Захід". За офіційними даними, у Білорусі вони охопили сім полігонів і дві місцевості, у них узяли участь 10 тисяч 200 військовослужбовців, із них 3 тисячі російських. 

Країни-сусіди Білорусі, серед них держави Балтії і Україна, непокоїлися, що РФ може використати навчання "Захід-2017" для агресивної розбудови своєї військової присутності в регіоні, на східному фланзі НАТО, і перетворити Білорусь на плацдарм для можливого наступу на Україну.

У Мінську і Москві заявляли про "оборонний" характер спільних російсько-білоруських навчань "Захід-2017" і запевняли, що після їхнього закінчення всі російські військовослужбовці, які брали в них участь, залишили територію Білорусі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування