США зацікавила ідея міжнародного центру протидії агресії РФ – Парубій

Четвер, 28 червня 2018, 09:07

За результатами зустрічі керівників парламентів п'яти європейських країн зі спікером Палати представників США Полом Раяном, американська сторона висловила готовність підключитися до спільних зусиль зі створення Міжнародного стратегічного центру протидії російській агресії.

Про це заявив після проведення зустрічі в середу у Вашингтоні голова Верховної Ради України Андрій Парубій, передає Укрінформ.

"Всі п'ять країн: Литва, Польща, Україна, Молдова, Грузія – балто-чорноморський пояс – стоять на передовій захисту від російської агресії. Тому одна з перший ідей, яка обговорювалася з Раяном, стосувалася створення Міжнародного стратегічного центру протидії російській агресії", - зауважив голова ВР.

Він пояснив, що ця ідея передбачає об'єднання зусиль на парламентському рівні для опрацювання спільної стратегії протидії гібридним загрозам, які існують в різних сферах. У тому числі, йдеться про економічний, політичний, інформаційний, енергетичний виміри, а також питання безпеки.

"Спікера Раяна дуже зацікавила ця ідея. Вона вже реалізовується на міжпарламентських асамблеях Молдови, Литви, Грузії, України, Польщі. Ми вже напрацьовуємо. Але, власне, ми хочемо вийти на більший масштаб, на більш широку співпрацю", - пояснив Парубій.

За його словами, Раян назвав цю ідею дуже цікавою і перспективною та пообіцяв, що опрацює її.

"Ми домовились, що першим кроком буде проведення спільної конференції з питань безпеки. Ми домовилися, що на рівні робочих апаратів визначимо, де вона може проходити – чи в нашому регіоні, чи в Вашингтоні", - зауважив спікер ВР.

Він пояснив, що конференція необхідна для напрацювання загальної стратегії, яка вже дала би можливість оголосити про створення єдиного центру.

За словами Парубія, американська сторона зацікавилась цією ідеєю і включається в процес розробки.

"Я думаю, що вже восени ми зможемо говорити про проведення першої конференції", - підсумував він.