25.06

Банківський форум

Росія випробувала в Криму санкційну турбіну Siemens

П'ятниця, 29 червня 2018, 16:53

Російське міністерство енергетики заявило в п’ятницю, що провело перші випробування виготовленої в Німеччині турбіни, встановленої в Криму всупереч санкціям ЄС.

Про це повідомляє Reuters.

У заяві російського міністерства зазначається, що нова турбіна успішно пройшла тест на одному з двох нових енергоблоків поблизу анексованого Сімферополя. 

Раніше експерти заявляли, що Росії буде складно активувати турбіни та програмне забезпечення без допомоги консультантів Siemens. 

Однак, як пише агентство, тестування показало, що Росія все більше наближається до можливості запуску турбін та початку їх використання для виготовленн електроенергії для Криму. 

Зараз у Криму добудовують другу електростанцію поблизу Севастополя , там теж використовують німецькі турбіни. Росія планує запустити дві електростанції восени. 

Нагадаємо, у липні 2017 року стало відомо, що Росія доставила на окупований півострів чотири турбіни виробництва німецького концерну Siemens в обхід санкцій ЄС.

Siemens спершу заперечував нелегальну поставку. Однак згодом заявив, що має усі докази того, що газові турбіни були незаконно транспортовані на півострів.

У серпні минулого року ЄС розширив санкції проти Росії через постачання турбін Siemens до анексованого Криму, додавши три компанії та трьох росіян, серед яких заступник міністра енергетики РФ, до санкційного списку.

Європейська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: