Перевірки для переселенців скасували

Вівторок, 10 липня 2018, 15:21

Апеляційний адміністративний суд скасував перевірки для внутрішньо переселених осіб.

Про це заявив програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк на прес-конференції, повідомляє "Укрінформ".

Він уточнив, що відтепер жодні уповноважені органи не матимуть права проводити перевірки переселенців.

"Держава робила все можливе, аби скасувати це рішення і щоб ця апеляція була прийнята до уваги та щоб аргументи були почуті. Тільки завдяки наполегливості заявників, підключеності громадянського суспільства і позиції омбудсмена стало можливим те, що це рішення встояло", - сказав Щербатюк.

Він назвав це рішення "дуже великою перемогою громадянського суспільства щодо захисту прав переселенців".

"Власне, воно дуже яскраво підкреслює такий дискримінаційний підхід держави щодо цього питання. І це настільки яскраво відображає ситуацію, що дає можливість говорити про дуже конкретні речі, які державі потрібно змінювати в контексті забезпечення права людей на пенсію", - заявив Щербатюк.

В Українській Гельсінській спілці нагадали, що згідно з нормативними актами Кабміну від 8 червня 2016 року, суть перевірки полягала в тому, що представники органів соціального захисту, чи інших органів влади чи установ, приходили до переселенців додому і складали акт, яким засвідчувався факт наявності особи за зареєстрованим місцем перебування.

За відсутності переселенця за місцем свого зареєстрованого перебування він позбавлявся права на отримання пенсії (для пенсіонерів) і матеріальної допомоги внутрішньо переміщених осіб.

26 червня 2017 року Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов УГСПЛ і скасував нормативні акти Кабміну щодо перевірок.

Однак Кабмін подав апеляцію на це рішення.

4 липня Київський апеляційний адмінсуд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.  

Читайте також: Повернути втрачене: як пенсіонери ОРДЛО "обдурюють" український уряд 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: