Порошенко розповів, про що говорив з Трампом на зустрічі у Брюсселі

П'ятниця, 13 липня 2018, 20:50

Президент Петро Порошенко сказав, що говорив із американським колегою Дональдом Трампом про покращення співробітництва між країнами, звільнення заручників та енергетичну безпеку.

Про це він розповів в інтерв’ю журналістам трьох українських телеканалів – "112-Україна", "СТБ" та "Інтер".

Порошенко сказав, що говорив з Трампом про необхідність посилення захисту України і покращення співробітництва, в тому числі в оборонній сфері.

"Президент надав відповідні завдання з цього приводу. Деталі тут я розповідати не буду, але ми дуже швидко розвиваємося і щодо надання консультативної, едвайзерської, допомоги з боку Сполучених Штатів, бо це взаємовигідна співпраця", - зазначив Порошенко.

"Безумовно я підняв питання звільнення заручників і просив підняти це на зустрічі (з Володимиром Путіним - УП), яка в понеділок відбудеться в Гельсінкі", - додав він.

Крім того, президенти обговорювали питання енергетичної безпеки, де вони "зафіксували спільність позицій і підходів".

"Сполучені Штати підтримують Україну в позиціях щодо "Північного потоку-2" і вважають неприпустимим, бо цей проект є політичним, підриває економічну, енергетичну і глобальну безпеку Європи. І президент дуже рішуче висловився і на підтримку України, і на підтримку енергетичної безпеки", - зауважив Порошенко.

"Ми обговорювали питання економічної співпраці, у нас на 70 відсотків зріс товарообіг зі Сполученими Штатами за 2017 рік, ця позитивна тенденція зберігається", - сказав президент України.

Він додав, що обговорював з Трампом наступну зустріч.

"Я дуже задоволений цією зустріччю", - підсумував Порошенко.

12 липня Дональд Трамп провів зустріч в рамках саміту НАТО в Брюсселі із Петром Порошенком.

Трамп з Путіним повинні зустрітися 16 липня. За повідомленнями ЗМІ, на зустрічі в понеділок у Гельсінкі Путін і Трамп могли б досягти угоди щодо Сирії.

Марія Думанська, УП