В Україні зафіксували четвертий випадок дифтерії з початку року - МОЗ

Субота, 14 липня 2018, 06:19

В Україні виявили четвертий випадок захворювання на дифтерію з початку року, 11-річний хлопчик захворів у Чернігівській області.

Про це у п'ятницю повідомив Центр громадського здоров'я МОЗ України.

"До Центральної районної лікарні Ніжинського району сьогодні (13 липня - ред.) госпіталізовано 11-річного хлопчика із набряком шиї та підозрою на дифтерію. Дитина хворіла вдома протягом 5 днів.

Постраждалому ввели протидифтерійну сироватку. Стан дитини важкий, хлопчик зараз знаходиться в реанімації. Найближчим часом він буде доставлений в обласну реанімацію - з Чернігова уже виїхав реанімобіль", - йдеться у повідомленні. 

У селище, де проживає хлопчик, виїде команда епідеміологів, яка проведе обстеження контактних осіб, оцінить загрози та визначить, чи потрібно вживати додаткові заходи - профілактичне лікування чи щеплення.

У МОЗ підкреслили, що єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень - вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих (кожні 10 років).

"МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії. Якісна та безпечна вакцина є в усіх регіонах України, і надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих. 

В Україні достатня кількість вакцин та протидифтерійних сироваток, вони є у наявності в усіх областях", - заявили у відомстві.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: