Панова етапуватимуть з Криму до РФ – правозахисниця

Неділя, 15 липня 2018, 13:42
Фото "Комерсант"

Засудженого у "справі українських диверсантів" Євгена Панова можуть етапувати з анексованого Криму до російської колонії.

Про це заявила у коментарі "UA: Крим" керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

"Його 100% будуть етапувати з Криму, бо на території Криму взагалі немає колоній суворого режиму. Я думаю, що це робиться спеціально: для того, щоб перервати зв'язки з родиною, щоб родичам, правозахисникам і адвокатам було важче дістатися до цих людей", – сказала вона.

Адвокат Панова Ольга Дінзе також вважає, що його можуть етапувати з Криму.

"Захист буде оскаржувати вирок. Євгена можуть етапувати до розгляду апеляційних скарг захисту", - сказала вона.

Як повідомлялося, 13 липня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму засудив фігуранта справи "українських диверсантів" Євгенія Панова до 8 років колонії суворого режиму.

ФСБ Росії в серпні 2016 року оголосила про затримання в анексованому Криму групи "українських диверсантів", які нібито готували теракти на півострові.

Затриманих деякий час утримували в московському СІЗО в Лефортово, потім повернули до Криму.

Російські спецслужби заявляють, що затримані Євген Панов і Андрій Захтій були членами "групи диверсантів", яка нібито планувала вчинити теракти на об'єктах туристичної та соціальної інфраструктури півострова.

Влада України заперечує російські звинувачення на адресу українців і називає їх "провокацією" російських спецслужб.

Захтій підписав досудову угоду зі слідством. У лютому його засудили до 6 років і 6 місяців колонії суворого режиму і штрафу 220 тисяч рублів (близько 105 тисяч гривень).

Панов відмовився від угоди з російським слідством.

Українська правда