"Фабрика тролів" запустила новий сайт перед виборами в Конгрес США - AP

Понеділок, 16 липня 2018, 05:20
Фабрика тролів запустила новий сайт перед виборами в Конгрес США - AP

Російська "фабрика тролів", яка, ймовірно, належить другу Путіна Євгену Пригожину і яку звинувачують у втручанні у вибори в США у 2016 році, перед виборами до Конгресу запустила новий сайт, розрахований на американську аудиторію.

Про це повідомляє AP.

Більшість експертів упевнені, що, хоча левова частина маніпуляцій перед виборами має суто американські джерела, немає ніяких сумнівів у тому, що РФ веде велику роботу у цій сфері

"Наочною ілюстрацією є сайт USAReally. Сайт був запущений у травні Федеральним агентством новин, що входить до імперії, якою, імовірно, керує союзник Путіна Євген Пригожин. Ця імперія включає "Агентство інтернет-досліджень" - так звану "фабрику тролів", співробітникам якої спецпрокурор Роберт Мюллер пред'явив звинувачення раніше у цьому році", - пише AP.

Наголошується, що московський офіс USAReally знаходиться у тому ж будинку, що і "Федеральне агентство новин".

"Фабрика тролів" у Петербурзі також перебувала "під крилом" ФАН - зараз "тролі" переїхали до нового власного семиповерхового комплексу, а їхня колишня штаб-квартира здається в оренду", - йдеться у статті.

"Сайт USAReally виглядає на диво дилетантським - відразу впадає до очей незграбність дизайну, граматичні помилки, посилання на російські соціальні мережі. Мета сайту, якщо судити по тому, що написано - надавати американцям "об'єктивну та незалежну" інформацію. У матеріалах сайту представлені теми, які дійсно є для американців цікавими, наприклад, щодо прав на носіння зброї, іммігрантів та прав ЛГБТ", - підкреслює AP.

Зазначається, що сайт зараз практично не працює. AP вважає, що "тролі" чекають вересня, коли ситуація стане більш зрозумілою за підсумками завершених партійних праймеріз.

Але не виключено, що сайт запрацює до початку президентських виборів 2020 року, які мають значно більше значення для  зовнішньої політики США.

"Тим часом армія ботів, тролів і таких сайтів, як USAReally, схоже, зондує ситуацію", - йдеться у статті.

Проте експерти не впевнені, що "тролям" вдасться повторити успіх 2016 року.

"Сайт USAReally сам по собі навряд чи стане суттєвою рушійною силою", - говорить Арік Тоулер з дослідницької групи Bellingcat.

Частково це пов'язано з тим, що Twitter і Facebook після декількох великих скандалів почали приймати безпрецедентні заходи з виявленння та ліквідації бот-акаунтів.

Тоулер також припускає, що сайт може створювати контент, спрямований на розколювання американського суспільства, який потім буде поширюватися через досить відомі американські агрегатори провокаційних новин, такі, як InfoWars або Gateway Pundit.

Тоулер не виключає і того, що метою сайту може бути банальне "замилювання" очей кремлівським керманичам "тролів" - люди Пригожина хочуть показати, що, незважаючи на серію чутливих ударів по його "імперії",вона, як і раніше,сильна і може впливати на думку західного суспільства.

13 липня США висунули звинувачення 12 співробітникам військової розвідки РФ за хакерську діяльність під час президентської виборчої кампанії в 2016 році.

Зокрема росіян звинувачують у викраденні і поширенні листування команди Гіларі Клінтон в 2016 році.

До списку, який опублікований на сайті Мін'юсту США, увійшли: Віктор Борисович Нетикшо, Дмитро Сергійович Бадін, Іван Сергійович Єрмаков, Олексій Вікторович Лукашев, Сергій Олександрович Моргачев, Микола Юрійович Козачек, Павло В'ячеславович Єршов, Артем Андрійович Малишев, Олександр Володимирович Осадчук, Олексій Олександрович Потьомкін і Анатолій Сергійович Ковальов. 

Як повідомлялось, спеціальний прокурор США Роберт Мюллер висунув обвинувачення 13 росіянам, які працювали у "фабриці тролів", та ще трьом організаціям у втручанні в вибори президента Сполучених Штатів.

Росіян звинувачують у змові з метою обдурити Сполучені Штати. Крім того, двох росіян зі списку обвинувачують у банківському шахрайстві, ще чотирьох - у крадіжці особистих даних інших людей.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: