Українцю Лимешку в Криму відмовили у зміні вироку

Середа, 25 липня 2018, 09:16

Верховний суд анексованого Росією Криму залишив у силі вирок українцеві Геннадію Лимешку, заарештованому влітку 2017 року за підозрою в підготовці диверсій.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, суд ухвалив таке рішення 24 липня.

Лимешко просив виключити з вироку мотив політичної ворожнечі, проте суд його прохання не задовольнив.

Апеляційну скаргу подав сам підсудний і адвокат за призначенням Ельвіна Чулакчі, яка не брала участі в засіданні 24 липня.

У скаргах не була оскаржена кваліфікація, але вказувалося, що захист вважає вирок таким, що не відповідає злочину, який визнав Лимешко.

Під час дебатів сторін захист просив знизити термін покарання до 4 років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що у вироку Геннадієві Лимешку, якого спочатку звинувачували в підготовці диверсій в анексованому Росією Криму, російський суд не згадав ці звинувачення. ​

10 травня  підконтрольний Кремлю Судакський міський суд визнав Геннадія Лимешка винним і призначив покарання у вигляді 8 років позбавлення волі за звинуваченням у "незаконному придбанні, зберіганні й носінні вибухових речовин".

Провину Лимешко визнав, справа розглядалася в особливому порядку. Серед пом’якшувальних обставин, врахованих судом, – малолітня дочка Лимешка.

Серед обтяжуючих – політичний мотив злочину: "ненависть і ворожнеча у зв’язку з приєднанням Криму до Росії".

Термін відбування покарання обчислюється з 10 травня 2018 року.

12 серпня 2017 року ФСБ Росії повідомила про затримання в анексованому Криму чоловіка, якого вони назвали "агентом СБУ" і звинуватили в підготовці диверсій на півострові.

Пізніше російські спецслужби оприлюднили відео затримання й допиту чоловіка. На камеру він назвав себе Геннадієм Лимешком 1992 року народження і зізнався в тому, що нібито готував диверсії на території Криму.

У Міноборони України повідомили, що затриманий на анексованому півострові й оголошений ФСБ Росії "агентом СБУ" громадянин України Геннадій Лимешко служив у Збройних силах України за контрактом і був звільнений у травні 2017 року через службову невідповідність.

У СБУ назвали "черговою провокацією" повідомлення ФСБ Росії про затримання українського "агента".

Усі новини...