Макаревич вважає, що Росія могла знайти інші шляхи до Криму

Четвер, 26 липня 2018, 11:01

Російський рок-музикант Андрій Макаревич не збирається відвідувати анексований Росією Крим і сподівається, що конфлікт навколо півострова вирішиться домовленостями.

Про це він сказав у студії "Эхо Москвы" 25 липня.

Коментуючи те, що "Громадська палата Криму" внесла його ім'я в "кримське досьє" діячів, які не визнають анексію, Макаревич сказав: "Мені це взагалі не цікаво. Я туди після відомих подій не їздив і не збираюся".

"З цією територією вийшло не дуже красиво", – наголосив лідер гурту "Машина времени".

На запитання, чи винні люди, він відповів: "Думаю, що вони винні. Тому що якщо це зроблено справді за бажанням переважної більшості, як нам пояснюють, це все одно не дуже правильно, тому що існують закони і міжнародні домовленості".

"Я не буду комфортно почуватися, опинившись там", – зізнався співак.

 

"Нам розповідають про референдум, але я маю своє уявлення про цей референдум... Хтось прийшов і голосував, а хтось не прийшов і не голосував... З іншої держави з'являються зелені чоловічки і проводять у тебе референдум. Що це таке?", – додав Макаревич.

"Тут навіть не подвійні, а десятинні стандарти, бо ми дуже добре знаємо, чим закінчувалися наміри населення деяких частин нашої країни стати незалежними. Не тільки Чечня, були інші ексцеси", – пояснив він.

На думку Макаревича, потрібно триматися домовленостей: "Якщо є кордони – давайте їх поважати і дотримуватися, а не відтяпувати один в одного шматочки".

На зауваження ведучого, що з Кримом Росія все ж домоглася свого, Макаревич відповів: "Дорогувато вийшло".

"Я вважаю, що якщо так був необхідний Крим, вже настільки, що жити без нього Росія не могла, можна було знайти інші шляхи", – сказав співак.

На запитання, які, він відповів: "Та купити його! Ну, домовитися – "купити" я грубо кажу, але знайти спосіб. Домовляються якось дипломати...".

Ведучий здивувався: "Тобто прямо з людьми можна було купити?". Макаревич продовжив: "Ну, тим більше, вони так хотіли жити в Росії, як Ви стверджуєте, – от би вони пораділи".

"Я б туди із задоволенням їздив", – додав Макаревич, уточнивши, що йдеться про ситуацію обопільної згоди.

"Вкрасти – погано, а купити – добре", – погодився він із ведучим.

"Я дуже сподіваюся, що ця ситуація закінчиться якимись домовленостями, тому що нескінченно на такій напіввійні це все висіти не може. Це повинно якось устаканитися. Все одно сядуть за стіл і будуть розмовляти – і дійдуть якоїсь згоди", – заявив співак.

Олена Рощенко, УП