Доброволець підпалив себе під Міноборони

27506 переглядів
Четвер, 26 липня 2018, 11:52

У Києві під Міністерством оборони, де добровольці вимагають визнати їх рівноправними учасниками бойових дій, боєць Сергій Ульянов вчинив самопідпал.

Як видно з відео телеканалу ZIK із місця подій, чоловік облив себе рідиною і підпалив.

Люди, які були поруч, повалили чоловіка на землю й погасили полум’я.

Голова організації ТО "Каховський плацдарм" Сергій Цигіпа написав у Facebook, що колишній боєць 73-го МЦСпП Сил спецоперацій Сергій Ульянов свідомо вибрав саме такий шлях "боротьби з військовим бюрократизмом".

"Жити буде. Врятували. Але проблема не вирішена", – повідомив він.

За даними ZIK, Сергій Ульянов уже два роки через суд домагається визнання рівних із учасниками бойових дій прав добровольців.

Перед своєю акцією він розповів, що тривалий час добровольці не могли поспілкуватися з представниками Міноборони, минулого року навіть голодували під стінами відомства.

"Закінчилось все тим, що хлопців відправили як військовослужбовців на воєнно-лікарську комісію у госпіталь. Там нас списали за усіма старими болячками, у кого були контузії та інше", – розповів Ульянов.

"За цей час командуючий силами спеціальної операції Луньов нас перевів незрозумілими указами в особисте розпорядження і після проходження ВЛК, мене за один день вкотре вигнали", – додав він.

За словами чоловіка, з ним не розрахувались та навмисно не видали потрібних документів, хоча це незаконно.

"Я залишився у повітрі, навіть не можу стати на військовий облік. Просто не можу далі жити і нормально працювати та розвиватися. Мого бойового побратима взагалі звільнили без його відома, він також не отримав жодних документів", – пожалівся Ульянов.

"А з приводу нашого командира, який вирішував моє питання, взагалі не смішно, адже його самого звільнили ще у 2016 році", – додав він.

Прес-офіцер командування Сил спеціальних операцій ЗСУ Олексій Нікіфоров зазначив, що Сергій Ульянов служив у комендантському взводі (підрозділі забезпечення) однієї з військових частин, але з 8 вересня 2017 року не є військовослужбовцем Збройних сил.

"Ульянов після звільнення зі служби вирішив позиватися до відомства. Два судових засідання він програв. Зараз йде судовий процес по третьому позову на котрий він систематично не з’являється", – повідомив він.

"В червні він звернувся до гарячої лінії Міністерства оборони та попередив про акцію під будівлею оборонного відомства. Пізніше він зареєстрував в КМДА нову акцію самоспалення біля будівлі посольства США", – написав Нікіфоров.

Речник Міноборони сказав УП, що представники відомства долучилися до гасіння бійця. Більше про ситуацію представники міністерства скажуть на брифінгу.

У лікарні констатували, що Ульянов опіків не отримав і госпіталізації не потребує.

УП, доповнено

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua