Аваков оголосив кінець ажіотажу навколо закордонних паспортів

Четвер, 26 липня 2018, 12:15

В Україні повністю зникли черги за біометричними закордонними паспортами.

Про це повідомив у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"По всій території України більше немає черг на отримання нового біометричного закордонного паспорту", - заявив він.

За словами голови МВС, насправді ситуація нормалізувалася тиждень тому, але поодинокі випадки затримки видачі документів у день-два ще спостерігались. Тепер і таких випадків немає.

Міністр зазначив, що зараз інфраструктура Державної міграційної служби та потужності поліграфкомбінату "Україна" перевищують щоденну кількість документів, що оформлюються.

"Сьогодні затримка видачі документу може бути пояснена лише ідентифікацією і тільки в тому випадку, якщо людина отримала внутрішній паспорт в населеному пункті, який зараз окуповано російсько - терористичними військами (Крим і окремі райони Донецької та Луганської областей)", - пояснив Аваков.

Він додав, що тепер Україна готується до наступного кроку у цій сфері - до використання електронного цифрового підпису в ІD-карті та до відкриття опції "заміна паспорта-книжки зразка 1994 року на біометричну ІD-карту за бажанням".

"Останні провокації країни-агресора демонструють необхідність впроваджувати нові безпечні документи. Це питання національної безпеки та безпеки суспільства - вважаю, що це завдання №1 для ДМС на найближчий рік", - зазначив Аваков.

Як повідомлялося, в українці з 11 червня 2017 року з'явилась можливість їздити в країни Євросоюзу без віз, але для цього потрібно мати біометричний паспорт для виїзду за кордон.

Через різке зростання попиту на такі документи в пунктах їх видачі зібралися величезні черги.

Українська правда