АП про надання томосу: Головне, що рішення ухвалено

Субота, 28 липня 2018, 21:05

Заступник голови Адміністрації президента Ростислав Павленко каже, що 28 липня томос про автокефалію УПЦ не повинні були надавати.

Про це він повідомив у коментарі LIGA.net.

Із приводу очікувань томосу до дня Хрещення Русі, Павленко зазначив, що іноді люди самі придумують собі привід для очікувань.

"Томос не повинні були надати саме сьогодні", – сказав він.

Чиновник наголосив, що в суботу представник Вселенського патріарха офіційно повідомив про те, що рішення про надання автокефалії української церкви ухвалено.

"Щоб були виконані всі процедури, щоб все було канонічно, потрібен певний час. Іде процедура. Завершується інформування інших церков, після чого Вселенська патріархія перейде до наступного етапу надання томосу", – сказав Павленко.

"Головне, що рішення ухвалено і ми йдемо до своєї мети", – додав він.

22 квітня Вселенський патріархат почав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ.

Делегація Константинопольського патріархату передала президенту Петру Порошенку послання Варфоломія, в якому він говорить, що Константинопольська церква взяла на себе ініціативу відновити єдність православних вірян України.

28 липня патріарх Філарет на церемонії до 1030-й річниці Хрещення Русі сказав, що Помісний собор одноголосно підтримав автокефалію української церкви одразу після проголошення незалежності України 25 років тому.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.