Оцифрувати чи замінити: Росія запланувала аналог "Русланів"

11743 перегляди
Понеділок, 30 липня 2018, 11:13

У Росії розробку нового надважкого транспортного літака на заміну українського Ан-124 "Руслан" внесли до держпрограми озброєнь, розрахованої до 2027 року.

Про це віце-прем'єр Росії Юрій Борисов розповів журналістам у понеділок, повідомляє РБК з посиланням на "РИА Новости".

"Вони в плані науково-дослідних робіт у кінці прийнятої держпрограми озброєнь", – сказав він.

За словами віце-прем'єра РФ, швидка заміна "Руслана" не потрібна, бо парк наявних літаків Ан-124 при модернізації бортового радіоелектронного обладнання та заміни українських двигунів Д-18 на російські Д-35 може експлуатуватися до 2050 року.

Говорячи про можливе відновлення виробництва "Русланів", Борисов зазначив, що це пов'язано з можливостями двигунів Д-35, які робляться в Об'єднаній двигунобудівній корпорації.

"І то, нічого нового створюватися не буде – просто "оцифрують" Ан-124 із новими двигунами", – уточнив Борисов.

Повідомлення про підготовку розробки літаків на заміну "Руслана" з'являлися в кінці червня. Однак тоді Об'єднана авіабудівна корпорація спростувала їх.

Там наголосили, що в пріоритеті залишається підтримання справності транспортних літаків Ан-124 і Іл-76, як Росія вже використовує.

Ан-124 "Руслан" – важкий дальній транспортний літак, створений в СРСР у 1980-х. Виробляли транспортники в Україні та Росії, але до 2004 року випуск "Русланів" припинили.

Питання про можливе відновлення в Росії самостійного випуску даного типу літаків поставало неодноразово.

Однак у Києві скептично висловлювалися з цього приводу, вказуючи, що тільки розробник літака – "ДП Антонов" – володіє всіма технічними знаннями і необхідною інформацією для виробництва цих транспортників.

powered by lun.ua