У САП звинувачують НАБУ у "зливі" даних розслідування

Вівторок, 31 липня 2018, 21:57
У САП звинувачують НАБУ у зливі даних розслідування

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявляють, що стурбовані систематичним розголошенням відомостей, які становлять таємницю досудового розслідування у кримінальних провадженнях НАБУ.

Про це повідомляє САП у Facebook.

У Антикорупційній прокуратурі зазначають, що встановлені непоодинокі факти передання інформації, "у тому числі і службових документів працівниками НАБУ третім особам".

"Зокрема, одним із народних депутатів України, у засобах масової інформації та соціальних мережах нещодавно поширено спотворену інформацію щодо ходу та результатів досудового розслідування окремих кримінальних проваджень", - йдеться у повідомленні.

У САП пояснюють, що висвітлюючи такі дані народний депутат підтверджує власну обізнаність витягами із службових документів НАБУ.

"У вказаних документах містились відомості про осіб, суб’єктів господарювання, які можуть бути причетними до низки злочинів та на даний час відпрацьовуються у межах проведення слідчих (розшукових) дій та міжнародно-правової допомоги, а також інша інформація, яка становить таємницю досудового розслідування та не підлягає розголошенню", - зауважують у САП.

У Антикорупційній прокуратурі зауважують, що аналогічні випадки здійснюються систематично та стосуються низки досудових розслідувань НАБУ.

"Характер оприлюдненої інформації свідчить про те, що відповідний народний депутат України отримує відомості, які становлять таємницю досудового розслідування безпосередньо від службових осіб НАБУ ще на стадії погодження відповідних процесуальних рішень", - заявляють в САП.

Зокрема, у прокуратурі зазначають, що за наслідками однієї із публікацій підозрюваній особі стало відомо про те, що до нього вирішується питання про повідомлення про підозру ще до фактичного прийняття такого рішення.

Внаслідок чого ця особа покинула Україну, щоб уникнути кримінальної відповідальності.

"Систематичні витоки інформації щодо стану досудового слідства унеможливлюють виконання завдань кримінального судочинства та суперечать вимогам чинного законодавства", - пояснюють в САП.

Внаслідок цього, як стверджують у САП, "за фактом розголошення даних досудового розслідування, вчиненого слідчим, працівником оперативно-розшукового органу незалежно від того, чи приймала ця особа безпосередню участь в оперативно-розшуковій діяльності, досудовому розслідуванні внесено відомості до ЄРДР за ч. 2 ст. 387 КК України".

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні
доручили детективам Управління внутрішнього контролю НАБУ.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування