Активісти вимагають звільнити Авакова і керівництво МВС у Херсоні

Середа, 1 серпня 2018, 11:17
Активісти вимагають звільнити Авакова і керівництво МВС у Херсоні

Під Міністерством внутрішніх справ проходить мітинг проти бездіяльності силовиків після нападів на активістів і резонансних вбивств, люди вимагають підключити до розслідувань Службу безпеки України.

Владислав Грєзєв зазначив, що за 4 останніх роки було понад 20 таких випадків, як облиття кислотою Катерини Гандзюк у Херсоні та вбивство Віталія Олешка ("Сармата") у Бердянську 31 липня.

 
Акція "Покарати зло" під МВС
Скрін-шот зі стріму "Чесно"

Під МВС зібралися кілька десятків небайдужих.

Грєзєв озвучив їхні вимоги:

1) Вимагаємо відкритого звіту від МВС по всіх тих справах, пов'язаних із нападами та вбивствами активістів, правозахисників та журналістів. Не бачимо прогресу, звинувачень чи посадок.

2) Вимагаємо відсторонення всього керівництва МВС на Херсонщині. Катерина Гандзюк протидіяла злочинного режиму, в тому числі правоохоронних органів у регіоні, тому неупередженим слідство бути не може.

3) Вимагаємо від генпрокурора передати всі ці справи щодо нападів та вбивств активістів, правозахисників та журналістів до департаменту контророзвідки СБУ. Ми вважаємо, що за цим може стояти терористична організація.

4) Вимагаємо відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Після бутафорної реформи і корупційних скандалів навколо нього й його сина, він має звільнити місце.

5) Вимагаємо покарати зло.

 

Друг Катерини Гандзюк Назарій Кравченко повідомив, що її зараз охороняють друзі, а не правоохоронці.

Інший друг Гандзюк Олександр Савич зазначив, що зловмисник чекав на Катерину з 5 ранку вівторка, ходив до магазину поруч і там би мали зберегтися відео з камер спостереження. Але це з’ясували друзі Катерини, бо слідство працює мляво, наголосив він.

Також Савич сказав, що слідчі досі не встановили склад речовини, якою облили Катерину, тому не відомо, як саме проводити деінтоксикацію активістки.

Учасники акції зазначили, що у Херсоні під МВС також проходить мітинг із вимогою ретельного розслідування справи Гандзюк.

У Києві до активістів вийшов речник МВС Артем Шевченко.

О 12-й годині відбудуться брифінги поліцейських у Херсоні та в Бердянську: щодо облиття кислотою активістки Катерини Гандзюк та щодо вбивства учасника АТО й активіста Віталія Олешка ("Сармата").

Олена Рощенко, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування