Адвокат про свіже фото Сенцова: Насправді Олег виглядає ще гірше

П'ятниця, 10 серпня 2018, 16:40

Фотографія українського політв'язня Олега Сенцова, опублікована омбудсменом Людмилою Денисовою, не показує, наскільки погано той виглядає.

Про це в інтерв'ю "Медузі" повідомив адвокат Сенцова Дмитро Дінзе.

"Цю фотографію, наскільки я зрозумів, того ж дня (9 серпня - УП) зробив на прохання Тетяни Москалькової омбудсмен Ямало-Ненецького автономного округу Анатолій Сак. Він сфотографував Олега в тому стані, в якому він знаходиться. Але знімок передає не все: насправді він виглядає ще гірше", - розповідає він.

Юрист зазначив, що якби Олега попросили роздягнутися, то картина була б набагато сумніше.

"Видно, що форма на ньому висить. Ця роба або повнить людину, або висить на ній, як на вішалці. На фото видно, що він досить сильно схуднув. Він не показує свою грудну клітину і запалий живіт - це, звичайно, справило б більше враження. А так - його попросили встати, він встав. І його сфотографували", - каже Дінзе.

 

За словами адвоката, сам він в останній раз бачився з Сенцовим 7 серпня. Той сказав йому, що останні два тижні в Лабитнангі стояла спека, йому було погано з серцем на тлі поганої роботи нирок і печінки.

Дінзе повідомив, що в липні у Олега розпочалася третя криза голодування.

"Перша криза - людина звикає до голодування. Друга криза - у неї починаються зміни. Третя криза – вона живе з цими змінами. Четвертий - це вже відмова органів йде", - перерахував адвокат.

За його словами, зараз Сенцов погано почувається, в основному лежить, рідко ходить. Медики встановили, що в нього практично не відтворюються кров'яні тільця, знижений гемоглобін, розвинулася анемія, німіють руки і ноги.

Дінзе розповів, що з 88 днів голодування лише три тижні тому Олег почав пити медичну суміш, яка підтримує вміст поживних речовин в організмі.

"Це не можна назвати їжею в повноцінному розумінні цього слова або харчуванням. Вона складається з різних білкових, вуглеводних сумішей, які дають можливість підтримувати внутрішні органи в нормальному, стабільному стані; запобігають неадекватним наслідкам розвитку голодування", - розповідає він.

За словами захисника, на цій суміші можна протриматися досить довгий час, якщо її вживати в "адекватних кількостях", але Олег вживає її рівно стільки, щоб залишатися у голодуванні.

"Він не закидається цією сумішшю. Він торгується за кожен грам цієї суміші, щоб залишатися у голодуванні", - зазначив юрист.

Як повідомлялося, 9 серпня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова оприлюднила свіжу фотографію політв’язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

Олег Сенцов голодує вже 89-й день.

powered by lun.ua