"Стус": У Медведчука погрожують судом та забороною на демонстрацію фільма

Неділя, 12 серпня 2018, 23:14

У разі виходу в прокат фільму "Стус" з недостовірною інформацією про лідера громадського руху "Український вибір" і кума президента РФ Віктора Медведчука він "залишає за собою право на відповідні правові дії, в т.ч. спрямовані на заборону демонстрації фільму через суд" .

Про це йдеться в заяві адвоката Медведчука Ігоря Кириленка, яку він оприлюднив 12 серпня на сайті руху.

"Будь-яка людина, якого звинувачували за ст.62 КК УРСР, вважалася "ворогом радянської влади "і з моменту свого арешту, була запрограмована на відповідний вирок ... Роль адвоката, якого сама держава примусово залучала для участі в подібних справах, була незавидною і не мала істотного значення в заздалегідь відомому вироку", - сказано в заяві.

Також адвокат назвав "брехливими" твердження про те, що Стус відмовлявся від послуг радянського адвоката і просив надати йому виключно "міжнародного адвоката", залученого через організацію "Міжнародна амністія".

"Це було заборонено чинним кримінально-процесуальним законодавством... Жоден компетентний орган України не знайшов у діях адвоката Медведчука порушень норм законодавства України, що діяли станом на 1980 рік", - йдеться в заяві.

Також стверджується, що Медведчук "завжди виступав за збереження історичної правди, об'єктивне висвітлення історичних фактів", а глава уряду Володимир Гройсман, який доручив розібратися в ситуації, коли з фільму "Стус" за дзвінком з "адміністрації Медведчука" прибрали сцену суду над Стусом, є главою "безпрецедентною піар-кампаніє" проти лідера "Українського вибору".

"Гройсман доручив... здійснювати цензуру і своїми діями втручається у творчий процес", - заявив адвокат Медведчука і нагадав, що син поета Дмитро Стус "більш ніж однозначно висловився про цей фільм: "Для мене цей фільм, м'яко кажучи, смішний і неприйнятний".

Читайте також:  Як відбувався судовий процес над Стусом за участі Медведчука

Раніше стало відомо, що зі сценарію фільму про дисидента Василя Стуса, який має вийти на екрани у 2019 році, видалили усі згадки про Віктора Медведчука, який виступав захисником у процесі над поетом, хоча сам Стус від нього відмовився. 

Зі слів учасників знімального процесу, "продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука" і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом". 

Фільм створює UM-GROUP Production за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Продюсер стрічки Артем Денисов підтвердив інформацію про видалення сцен зі стрічки, однак, за його словами, сцену з Медведчуком вирізали лише через питання хронометражу фільму. Інформацію про дзвінок від імені Медведчука Денисов назвав фейком.

Глава уряду Володимир Гройсман доручив очільникам Мінкульту та Держкіно "зробити все можливе", щоб у фільмі про Стуса історію було подано "чесно, повністю і без перекручувань".

11 серпня знімальна група фільму "Стус" оприлюднила повідомлення про те, що вирішила дозняти видалену раніше зі сценарію сцену суду за участю адвоката Стуса Віктора Медведчука.

Українська правда


powered by lun.ua